Бакпосів

У діагностиці та лікуванні урологічних захворювань в чоловіків найбільш інформативним аналізом є бакпосів на мікрофлору.

Бакпосів на мікрофлору виявляє кількість патогенної мікрофлори в організмі пацієнта та допомагає призначити оптимальне дозування лікарських засобів.

Бакпосів на мікрофлору виявляє кількість патогенної мікрофлори в організмі пацієнта та допомагає призначити оптимальне дозування лікарських засобів.

Це дослідження біологічного матеріалу на наявність в ньому патогенних мікроорганізмів:

  • сечі;
  • секрету передміхурової залози;
  • виділень з уретри;
  • еякуляту.

Для цього біоматеріал поміщають в умови, які сприяють розмноженню мікрофлори. Через деякий час працівник лабораторії визначає вид мікроорганізмів та їх чутливість до різних антибактеріальних препаратів.

Перевага бакпосіву — можливість не тільки діагностувати захворювання, але й призначити його ефективне лікування.

Бакпосів на мікрофлору із даного біологічного матеріалу допомагає виявити збудників таких захворювань сечостатевого тракту:

Особливість аналізу на бакпосів — особлива стерильність забору біоматеріалу. Збирати сечу необхідно виключно в стерильну посудину, після ретельної гігієни статевих органів.

Здавати слід тільки ранкову сечу, отриману під час середнього сечовипускання (унітаз – посудина для аналізу – унітаз), оскільки в ній міститься найбільша кількість бактерій.

Біоматеріал на бакпосів на мікрофлору повинен бути свіжим. Достовірні результати можна отримати тільки від сечі, яка зберігалась 1-2 години при кімнатній температурі чи більше ніж добу в холодильнику.

Крім цього, за тиждень до здачі аналізу пацієнт повинен припинити будь-яку антибактеріальну терапію, оскільки це повністю спотворить дані дослідження.

Результати бакпосіву ви зможете отримати через декілька днів після здачі, оскільки для росту патогенних мікроорганізмів необхідний деякий час.

Розшифрування аналізу на бакпосів із будь-якого матеріалу повинен проводити лікар, який займається лікуванням. Показники можуть відрізнятися від норми, але це не говорить про патогенні процеси в організмі. При розшифруванні дослідження необхідно враховувати вікові, симптоматичні та індивідуальні особливості пацієнта.