Діагностика в урології

Для точної оцінки причин захворювань і розробки схеми лікування в урології використовуються комплексні діагностичні методи.

Необхідно звертатися до уролога вже при перших ознаках хворіб статевої сфери: цим ви забезпечите собі якнайшвидше одужання та не допустите ускладнень. Лікування в урології проводиться анонімно, з дотриманням всіх етичних норм.

Сучасні методи діагностики та лікування малоінвазивні та практично безболісні.


Як проходить діагностика в урології?

анализы в урологииПри першому зверненні пацієнта до уролога лікар використовує загальноклінічні методи обстеження: складає анамнез і проводить візуальний огляд.

Дуже важливо довіряти спеціалісту: багато залежить від його такту та професіоналізму.

Постарайтеся бути максимально відвертими з лікарем, описуйте скарги та неприємні симптоми детально: це значно спростить діагностику та пришвидшить процес одужання.

Наступний обов’язковий етап спілкування з урологом – здача аналізів.

Урологічні аналізи

При підозрі на наявність інфекційних захворювань використовується мазок зі статевих шляхів і відправляється на ПЛД-діагностику. Так лікар може виявити не тільки проявлені, але й скриті захворювання сечостатевої системи пацієнта.

За необхідності призначається загальний аналіз сечі: за ним лікар може визначити наявність запалення і перевірити якість роботи нирок.

Бакпосів сечі визначає вид бактерій і кількість патогенної мікрофлори, тому його важливо робити при перших скаргах в області урології.

Інколи лікар проводить дослідження добового діурезу, щоб визначити, наскільки добре працюють нирки.

У діагностиці захворювань сечостатевої системи широко використовуються ендоскопічні методи дослідження: уретроскопія, пієлоскопія, цистоскопія та ін.

За допомогою спеціальних інструментів лікар детально оглядає сечовий міхур, оцінює стан уретри і ниркових балій.

УЗ-діагностика

Ультразвук в урологічній діагностиці – це точна оцінка стану будь-якого органу. З його допомогою можна побачити порожнину з рідиною чи щільне новоутворення, виявити пухлини чи кісту. Перевага методу – абсолютна неінвазивність, можливість багаторазового повторення процедури та відсутність дискомфорту в пацієнта.

Рентген в урології

Рентгенологічне обстеження сечостатевої системи допоможе діагностувати сечокамінну хворобу. Дуже інформативна також методика урографії: в організм внутрішньовенно вводиться контрастна речовина, яка пройде шлях «нирки – чашково-мискова система – сечоводи – сечовий міхур». А потім рентгенограма покаже детально кожний орган.

Сучасна діагностика урології володіє багатьма ефективними і точними методиками виявлення різних захворювань.

Не відкладайте візит до лікаря та збережіть своє чоловіче здоров’я на довгі роки!