Біопсія простати

Біопсія простати, або забір тканини передміхурової залози для гістологічного дослідження, — це ефективна методика діагностики аденоми та раку простати.

Біопсія робиться під місцевою анестезією, щоб знизити дискомфорт при заборі секрету простати.

Біопсія робиться під місцевою анестезією, щоб знизити дискомфорт при заборі секрету простати.

Популярною методикою виконання біопсії простати є трансректальна під контролем ультрасонографії. Цей спосіб більш діагностично точний і інформативний у порівнянні з біопсією під контролем пальця або трансперінеальним методом.

Як підготуватися до біопсії простати:

  1. За тиждень до процедури пацієнтам рекомендується відмовитися від прийому аспіриновмісних препаратів та інших ліків, що впливають на згортання крові.
  2. За три дні виключаються протизапальні препарати.
  3. Вранці в день аналізу проводиться очисна клізма, також пацієнт приймає антибіотик, щоб уникнути запалення. Біопсія простати проводиться під місцевим знеболенням.

Після процедури протягом доби не рекомендовані фізичні навантаження. Протягом 1-2 днів можливі неприємні відчуття в області прямої кишки і промежини, це незабаром проходить.

Аналіз секрету простати

Щоб оцінити повною мірою функціональні особливостей роботи передміхурової залози і запальних процесів у ній, необхідно зробити аналіз секрету простати.

У секреторному вмісті простати можна виявити і такі патогенні мікроорганізми, як наприклад трихомонади. Також аналіз допоможе визначити ефективність призначеного лікування.

Якщо у пацієнта діагноз хронічний простатит, аналіз рекомендується здавати двічі на рік для моніторингу стану залози та своєчасної діагностики сезонних загострень.

Збережіть своє здоров'я на довгі роки!