Нетримання сечі

У цій статті ми поговоримо про причини та методи лікування нетримання сечі у чоловіків, яким страждає близько 6,5% чоловічого населення старше 65 років. Зазвичай даний патологічний стан розвивається на тлі захворювань передміхурової залози, зокрема при аденомі простати, або після хірургічних маніпуляцій на цьому органі.

Нетримання сечі можна усунути своєчасним лікуванням. Не відкладайте візит до уролога!

Нетримання сечі можна усунути своєчасним лікуванням. Не відкладайте візит до уролога!

Розрізняють три види нетримання сечі у чоловіків:

  • Стресове: внаслідок тривалого стресового впливу шийка сечового міхура зміщується або м'язи сфінктера починають погано скорочуватися. Нетримання в чоловіків у такому випадку відбувається під час сміху, кашлю і фізичних навантажень.
  • Ургентне нетримання сечі в чоловіків у результаті дисфункції сечового міхура. Звичайно супроводжується сильним і раптовим позивом, після якого слідує мимовільне сечовипускання. Причин порушення роботи даного органу може бути багато — інсульт, сечокам'яна хвороба, вікові зміни, хвороба Альцгеймера та ін. В силу цих факторів людина перестає регулювати скорочення м'язів сечового міхура.
  • Повне нетримання сечі — найбільш складний випадок нетримання у чоловіків. Відбувається без попередніх до цього позовів, пояснюється патологічною зміною нервів, що відповідають за сигнали з мозку до спорожнення. Цей стан може розвиватися при тривалих неврологічних захворюваннях, а також від звички придушувати позиви до сечовипускання.

Лікування нетримання сечі у чоловіків

Нетримання сечі — це не вирок, сьогодні існує величезна кількість методів лікування даної патології.

  1. Лікувальна фізкультура, спрямована на зміцнення м'язів тазового дна.
  2. Медикаментозна терапія. Препарати бувають декількох видів — ті, що зміцнюють сечовипускальні м'язи, призначені для лікування передміхурової залози, і засоби для зняття напруги гладкої мускулатури.
  3. Фізіотерапевтичні методи — лікування ультразвуком, мікрохвилями, електростимуляція, електрофорез та електромагнітна стимуляція.
  4. Хірургічне лікування нетримання у чоловіків. Це різні оперативні втручання: надріз шийки сечового міхура, імплантація штучного сфінктера сечового міхура або чоловічий петлі, операція по штучному відведенню сечі та ін.

Головне в лікуванні нетримання у чоловіків — не запускати захворювання, оскільки чим раніше звернутися за допомогою до уролога, тим легше буде терапія і швидше результати.