Свербіж і печіння

Свербіж і печіння, хворобливі відчуття в області статевих органів, почервоніння в інтимному місці, а також виділення із статевих шляхів у чоловіків — природна реакція організму на вплив патогенних мікроорганізмів або механічні пошкодження.

Не терпіть свербіж і печіння при сечовипусканні, зверніться до лікаря.

Не терпіть свербіж і печіння при сечовипусканні, зверніться до лікаря.

Причини свербіння і печіння статевих органів у чоловіків

Для з'ясування причин утворення свербіння і печіння в органах сечостатевої системи необхідно враховувати кілька факторів:

  • локалізацію неприємних відчуттів (зовнішні статеві органи, сечовий канал);
  • дії, при яких вони проявляються (свербіж і печіння при сечовипусканні, під час і після сексу, у спокійному стані тощо);
  • інші симптоми (біль при сечовипусканні, виділення зі статевих шляхів, еректильна дисфункція тощо).

Враховуючи все це, виділяють наступні причини свербіння і печіння в інтимних місцях:

  1. інфекційні захворювання: молочниця, хламідіоз, генітальний герпес та ін;
  2. недотримання правил особистої гігієни;
  3. паразитуючі організми;
  4. свербіж і печіння в голівці члена безпосередньо після незахищеного сексуального акту може бути викликаний підвищеною кислотністю жіночої піхви.

Свербіж і печіння в сечовипускальному каналі

Найбільш поширеною причиною свербіння і печіння в сечовипускальному каналі при сечовипусканні і після нього є інфекційні захворювання, які локалізуються в уретрі і сечовому міхурі.

Свербіж і печіння можуть бути викликані подразненням слизової оболонки каналу патогенними мікроорганізмами при гонореї, уреаплазмозі, трихомоніазі, циститі, уретриті, простатиті.

Зазвичай ці захворювання супроводжуються й іншими неприємними симптомами і потребують термінового звернення за медичною допомогою, оскільки можуть мати серйозні наслідки, серед яких — чоловіче безпліддя.

Свербіж і печіння в області паху можуть мати й неінфекційну природу. Наприклад, прояв сечокам'яної хвороби, а також вплив дратівливих продуктів харчування (алкоголю, чаю, спецій, приправ тощо), компонентів засобів побутової хімії та особистої гігієни (гелю для душу, мила тощо).

Якщо свербіж і печіння турбують вас тривалий час, з'являється біль під час або після сечовипускання, радимо негайно звернутися до лікаря і здати аналіз на ЗПСШ.

Бережіть своє здоров'я!