Часте сечовипускання

Частим сечовипусканням вважаються позиви до випорожнення сечового міхура більш ніж 10-15 разів за день чи більше ніж один раз за 2 години при нормальному питтєвому режимі. При цьому також важливо звертати увагу на кількість сечі, яка виділяється, її колір, запах та інші характеристики, відчуття під час процесу випорожнення.

Часте сечовипускання – симптом запалення та інфекції. Обов’язково проконсультуйтесь з урологом!

Часте сечовипускання – симптом запалення та інфекції. Обов’язково проконсультуйтесь з урологом!

Причини частого сечовипускання у чоловіків

 1. Інфекційні захворювання: цистит, уретрит, хламідіоз та ін. Це найбільш поширена причина частого сечовипускання. При потраплянні в органи сечостатевої системи патогенних мікроорганізмів відбувається подразнення слизової, тому частих позивів не уникнути. Локалізація інфікування може бути різною.
 2. Цукровий діабет

  Це захворювання характеризується дисфункцією підшлункової залози, а саме – недостатнім виробленням гормону (інсуліну). Це, у свою чергу, призводить до порушення водно-сольового обміну і стрімкого виведення рідини з організму. Цукровий діабет супроводжується відчуттям втоми, спраги, сухості в роті, а також дратівливістю та частим сечовипусканням.

 3. Нецукровий діабет

  Порушується функція фільтрації сечі в нирках. При цьому організм втрачає велику кількість води, пацієнт відчуває постійну спрагу, часті позиви, під час сечовипускання виділяється велика кількість сечі.

 4. Сечокам’яна хвороба

  Через перекривання сечоводу сеча накопичується в сечовому міхурі. При цьому відчувається незавершений акт випорожнення, процес сечовипускання стає болючим, позиви частішають. Сеча, яка виділяється, часто буває з кров’ю через травмування сечоводу.

 5. Простатит

  Простатит – найбільш поширена причина частого сечовипускання у чоловіків після 50 років. При запаленні передміхурової залози, яка знаходиться навколо сечовивідного каналу, подразнюються рецептори сечового пузиря. Це призводить до частих фальшивих позивів до сечовипускання.

 6. Аденома простати.

  При доброякісних новоутвореннях у навколоуретральних залозах відбувається передавлення сечовивідного каналу, що заважає нормальному відтоку сечі з сечового пузиря. Для пацієнтів з діагнозом «аденома простати» характерне часте сечовипускання, частіше за все – вночі.

Часте сечовипускання у чоловіків заважає нормальному способу життя і тому вимагає термінового звернення до уролога та медикаментозного лікування.