Лікування чоловічого безпліддя

Чоловічий фактор безпліддя зустрічається в 45% випадків безплідних шлюбів. Які ж причини цього явища, і чи можливе успішне лікування?

Лікування чоловічого безпліддя в Києві

Лікування чоловічого безпліддя в Києві

Причини чоловічого безпліддя

Сьогодні все більш популярним стає планування вагітності, яке в першу чергу включає діагностику чоловічих і жіночих репродуктивних здібностей. Під час обстеження чоловіка досліджується, насамперед, якість і кількість сперми (здається спермограма).

Незважаючи на те, що в чоловічому організмі кожну секунду синтезується більше тисячі сперматозоїдів, різні захворювання інфекційного та неінфекційного характеру, шкідливі звички та безліч інших чинників сприяють розвитку чоловічого безпліддя. Воно ґрунтується на 3 основних проблемах:

 1. зниження рухливості і життєздатності сперміїв;
 2. зменшення кількості вироблюваних сперматозоїдів;
 3. ускладнення їх пересування по сім'явивідних шляхах.

Причинами розвитку даних патологій найчастіше є:

 • перекрут і неопущення яєчок;
 • варикоцеле — варикозне захворювання, що характеризується розширенням вен в яєчках і насіннєвих канатиках;
 • захворювання інфекційного характеру, особливості ІПСШ (сифіліс, уреаплазмоз, мікоплазмоз, гонорея та ін. Також поширеною причиною чоловічого безпліддя є таке захворювання, як орхіт, що розвивається після перенесеного епідемічного паротиту.
 • запальні хвороби органів сечостатевої системи (простатит, уретрит тощо);
 • еректильна дисфункція, передчасне сім'явипорскування та інші сексуальні розлади;
 • порушення в імунній системі чоловіка;
 • гормональні порушення;
 • шкідливі звички: алкоголізм, куріння, наркоманія тощо.

Як лікувати чоловіче безпліддя?

Андролог призначає спеціальну дієту і курс фізіотерапевтичних процедур, пропонує позбутися від шкідливих звичок і чинників, що сприяють розвитку чоловічого безпліддя.

Якщо в ході обстеження не виявлено інфекційних захворювань, цієї схеми лікування буде достатньо для підвищення репродуктивних функцій чоловіка.

Якщо причина чоловічого безпліддя криється в захворюваннях інфекційного характеру, фахівець призначить антибактеріальну терапію. При наявності анатомічних і хірургічних патологій, швидше за все, знадобиться операція.

Після курсу інтенсивної терапії завжди призначаються препарати, що стимулюють сперматогенез. Головне в лікуванні чоловічого безпліддя — своєчасна терапія, оскільки будь-які захворювання успішніше лікуються на ранніх стадіях.