Різь при сечовипусканні

Різь, біль і печіння при сечовипусканні у чоловіків найчастіше є ознаками серйозних захворювань органів сечостатевої сфери. Більше того, різі можуть турбувати і після процесу випорожнення, супроводжуватися нехарактерними виділеннями з статевих шляхів, зміною кольору і запаху сечі.

Не терпіть різь при сечовипусканні, негайно зверніться до уролога.

Не терпіть різь при сечовипусканні, негайно зверніться до уролога.

Всі ці симптоми, звичайно, дуже негативно впливають на якість життя і сексуальну активність чоловіка.

Причини різей при сечовипусканні

Найпоширенішою причиною появи різей під час сечовипускання є інфекційні захворювання та запальні процеси. Вони можуть бути спровоковані різними патогенними мікроорганізмами, що передаються статевим шляхом, такими як:

Збудниками можуть бути також непатогенні бактерії, що знаходяться в складі нормальної мікрофлори чоловіка, — кишкова паличка, дріжджоподібні грибки, протеї та ін.

Вони приведуть до утворення запального процесу при стрімкому розмноженні, яке може початися в силу певних сприяючих до цього факторів:

  1. при переохолодженні;
  2. зниженні бар'єрних функцій організму;
  3. після стресових ситуацій;
  4. при гормональних порушеннях;
  5. у результаті тривалої антибактеріальної терапії.

Причиною появи різей при сечовипусканні можуть бути деякі патології органів сечостатевої системи — простатит, аденома передміхурової залози, орхіт, а також сечокам'яна хвороба.

Але дані захворювання супроводжуються й іншими яскраво вираженими симптомами, тому не варто тільки на основі цієї ознаки ставити собі діагноз. У будь-якому випадку при наявності ріжучих болів під час сечовипускання слід звернеться до уролога. Тільки після низки діагностичних обстежень можна судити про характер захворювання.