Болі в нирках

Будь-які болі в якій-небудь частині тіла або органі — провісники порушень і патологічних процесів всередині організму. Болі в нирках можуть свідчити про різні захворювання не тільки нирок, але й інших близько розташованих до них внутрішніх органів — підшлункової залози, печінки та ін.

Причини болю в нирках:

  1. Якщо хворобливі відчуття викликані захворюваннями нирок, їх локалізація може різнитися: біль може виникати в області попереку, в боці, з боку правої або лівої нирки.
  2. При пієлонефриті (запальному захворюванні мискової частини нирок) неприємні відчуття мають гострий характер і пахову локалізацію.
  3. Гломерулонефрит — запалення ниркових клубочків, характеризується болями в області спини.
  4. При раку нирки біль виникає в районі новоутворення, супроводжується загальною слабкістю організму, наявністю кров'яних виділень в сечі, анемією.
  5. При нефроптозі виникає тягучий біль у патологічно зміненій нирці.
  6. Іноді болі в нирках можуть бути сигналом захворювань інших органів. Якщо мають місце хвороби і травми хребта, то больові відчуття будуть виникати не тільки в області попереку, але і нирок.
  7. Запалений апендикс також дає про себе знати болями в правій нирці. Неприємні відчуття різної інтенсивності та характеру в зоні даного органу можуть виникати і у випадках захворювань та поразок кишечника, шлунку і печінки.
Що робити, коли виникає біль у нирках?

Перше, про що необхідно подбати при появі болю в нирках, — це якісна діагностика можливих захворювань. Для цього необхідно вибрати гарну клінку та спеціаліста. Вам знадобиться допомога уролога, сімейного лікаря.

При виявленні патологій поза їхньою компетенцією вас направлять до хірурга, нефролога або онколога. Не намагайтеся лікувати біль у нирках звичайними анестетиками, обов'язково зверніться до фахівця, оскільки самолікування може бути небезпечним для вашого життя.