Аденома передміхурової залози

Аденома передміхурової залози – доброякісне розростання тканин простати, органу, який оточує уретру і впливає на репродуктивні та сечовивідні функції чоловіка.

Для підтвердження діагнозу «аденома передміхурової залози» проводиться ректальне обстеження простати, здаються загальні аналізи крові та сечі, біохімічний і ПСА аналіз крові, а також виконується УЗД-дослідження передміхурової залози. Тільки після отримання результатів вищеперерахованих лабораторних і діагностичних досліджень спеціаліст може оцінити стан простати на наявність в ній запальних процесів, гіперплазії та новоутворень, і призначити потрібну і щадну терапію виявлених патологій.

На перших етапах аденоми передміхурової залози ефективне консервативне медикаментозне лікування для розслаблення гладкої мускулатури сечостатевих органів в поєднанні з фізпроцедурами, які знімають запальні процеси в організмі.

Але аденома передміхурової залози – захворювання, схильне до повільного, проте впевненого прогресування, тому найбільш ефективною терапією хвороби є операція. Сучасна медицина пропонує декілька видів операцій для лікування даного захворювання.

Види операцій на аденому передміхурової залози

Один з найбільш якісних і оперативних методів – лазерна селективна абляція. Хірургічне втручання проводиться за допомогою спеціального лазерного приладу. Лазер здатний практично без втрати крові видалити зайві тканини передміхурової залози, що забезпечує мінімальний реабілітаційний період після лікування аденоми передміхурової залози.

Менш поширений метод з достатньо високим ризиком ускладнень – аденомектомія. Така операція з видалення гіперплазії простати проводиться відкритим і тому травматичним шляхом. Раніше це був єдиний спосіб лікування аденоми передміхурової залози. Головний його недолік, у порівнянні з іншими оперативними методами, – довгий період реабілітації, висока втрата крові, можливе нетримання сечі після операції, зменшення уретрального каналу.

ТУР аденоми

Трансуретральна резекція – найбільш поширений метод боротьби з аденомою передміхурової залози. Він виконується за допомогою спеціальної петлеподібної насадки, яку лікар вводить через сечовивідний канал в простату. Даний інструмент дозволяє повністю видалити тканину, яка розрослася. Ще однією перевагою трансуретральної резекції аденоми передміхурової залози є відсутність ускладнень і швидкий післяопераційний період.

comments powered by HyperComments