Аналіз на СНІД

СНІД (синдром набутого імунодефіциту) — вірусне захворювання, яке пригнічує імунну систему людини на клітковому рівні. Для СНІДу характерні ускладнення у вигляді вторинних інфекцій, онкології, розладів нервової системи та інших патологічних змін.

Крім незахищеного статевого акту, існують ще як мінімум 2 шляхи інфікування: від матері до дитини під час вагітності й через кров під час переливання, мікротравмах, стоматологічних процедурах та ін.

Здати аналіз на СНІД варто не тільки після випадкових статевих контактів, але й під час:

 1. Планування вагітності;
 2. Перебування в стаціонарі;
 3. Різкої втрати ваги без причин;
 4. Хронічних грибкових інфекціях;
 5. Затяжного кашлю та ін.

Аналіз крові на СНІД

Вірус СНІДу має тривалий інкубаційний період: від півроку до декількох років. Носій ВІЛ може не помічати жодних симптомів захворювання, проте заражати ним оточуючих. Аналіз на ВІЛ і СНІД вирішує важливе завдання: виявляє носія вірусу й допомагає попередити поширення захворювання. Крім того, аналіз крові визначає:

 • стадію захворювання СНІДом;
 • ефективність лікування в динаміці;
 • Результати досліджень бувають 3 різновидів:
 • негативний — вірус не знайдено;
 • позитивний — вірус знайдено;
 • сумнівний — маркери вірусу частково присутні.

Сумнівний і позитивний результати вимагають спостереження лікаря. Для виявлення картини захворювання пацієнту призначають клінічні, імунологічні та епідеміологічні обстеження.

Підтвердження діагнозу можливе тільки при наявності в організмі супровідних захворювань — позалегеневого туберкульозу, кандидамікозу, ВІЛ-дистрофії. Лікування проводиться під наглядом спеціаліста за індивідуально розробленим курсом.

Де здати аналіз на СНІД

Здати аналіз на СНІД можна в приватних медичних клініках Києва чи в поліклініці за місцем прописки. Забір крові проводиться стерильним одноразовим шприцом із ліктьової вени і займає всього хвилину.

За добу до обстеження необхідно відмовитися від прийняття алкоголю, а за 7-8 годин до назначеного часу припинити прийом їжі.

Інформація про результати та висновки спеціаліста строго конфіденційна, за бажанням їх можна провести анонімно — дані кодуються, і замість прізвища пацієнт вказує тільки номер.

Лабораторія працює щоденно. Попередню консультацію про повний перелік послуг можна отримати за телефоном.

Ціна на аналіз на СНІД у Києві буде залежати від обраного виду дослідження, статусу закладу та терміновості дослідження.

Бережіть своє життя та здоров’я!

comments powered by HyperComments