Антибіотики при пієлонефриті

Пієлонефрит небезпечний тим, що часто він проходить безсимптомно, абсолютно не впливаючи на самопочуття хворого.

Внаслідок чого багато пацієнтів до цього захворювання відносяться несерйозно. Ось чому пієлонефрит – найбільш поширена зі всіх запальних хворіб сечових шляхів.

Антибіотики при пієлонефриті

Антибіотики при пієлонефриті

Причини пієлонефриту

Захворюванням може заразитися людина будь-якого віку, хоча частіше за все ним хворіють:

 • маленькі діти – через анатомічні особливості свого розвитку;
 • жінки віком від 18 до 30 років: у них поява пієлонефриту безпосередньо пов’язана з початком статевого життя, родами або вагітністю;
 • чоловіки-пенсіонери через їхню схильність до розвитку аденоми передміхурової залози.

Крім того, розвитку захворювання сприяють такі фактори: понижений імунітет, підвищений рівень цукру в крові, хронічні запальні захворювання та часті переохолодження.

Ознаки пієлонефриту

Гостра форма захворювання найчастіше починається несподівано. У сечі підвищується вміст білка, еритроцитів та гною. Основні симптоми цього захворювання:

 • висока температура (до 40˚C);
 • сильне потовиділення;
 • блювота і нудота;
 • болючі відчуття в поясниці.

При гострому двосторонньому пієлонефриті нерідко виявляються симптоми ниркової недостатності. Захворювання також може ускладнитися розвитком паранефриту і формуванням в нирках гнійників.

Хронічний пієлонефрит інколи виникає від перенесеної раніше гострої форми, яку не вилікували до кінця. Захворювання зазвичай помічають під час обстеження сечі, або коли вимірюють артеріальний тиск.

Ознаки хронічного пієлонефриту не настільки яскраво виражені як у складних формах. Найбільш поширені з них такі симптоми:

 • відчуття слабкості й головного болю;
 • зниження чи відсутність апетиту;
 • часте сечовипускання;
 • бліда суха шкіра.

Як вилікувати пієлонефрит

За аналізами сечі лікарі визначають присутність в організмі кишкових бактерій, а також вияснюється, наскільки збільшились показники білків і лейкоцитів у крові.

Діагностика допомагає виявити перенесене раніше гостре гнійне запалення і присутність хронічних хворіб. На знімках рентгенограми лікарі особливу увагу приділяють огляду нирок і їх розміру.

 1. При гострій первинній формі обирається консервативне лікування, коли пацієнта поміщають до лікарні. Антибіотики при пієлонефриті вважаються кращим способом лікування інфекцій і запалень, проте самостійно обирати, які антибіотики краще при цьому захворюванні, неможна ні в якому разі.
 2. При вторинному захворюванні лікування починають з намагання якнайшвидше вивести сечу з нирки. Антибіотики при пієлонефриті та циститі призначаються з урахуванням чутливості мікрофлори до бактерицидних препаратів.

На основі аналізів лікарі індивідуально підбирають пацієнтам антибактеріальні препарати з широким діапазоном впливу на організм.

Який антибіотик кращий при пієлонефриті?

Лікування пієлонефриту антибіотиками повинно відбуватися під постійним наглядом лікарів. Часто лікарі зупиняють вибір на емпірично обраних антибіотиках, оскільки при пієлонефриті та циститі перше лікування загальними ліками дає непоганий результат.

На основі аналізів, проведених в лабораторії, лікарі більш точно визначають, якого виду антибіотики при пієлонефриті і циститі необхідно приписати пацієнту.

 • Основні види антибіотиків від даної хвороби – Амоксицилін і Пеніцилін – антибіотики групи амінопеніцилінів, які, завдяки своїй відмінній переносимості, успішно застосовуються для лікування пієлонефриту навіть у вагітних жінок.
 • Цефалоспоринові препарати – Цефалексин, Цефаклор (внутрішньом’язові ін’єкції широкої дії). Такі препарати малотоксичні. Побічні ефекти при правильному їх застосуванні – велика рідкість. Можливість безперервного 2-х тижневого курсу лікування – головна перевага цефалоспоринів.
 • Аміноглікозидні антибіотики — Амікацин, Гентаміцин. Через їхню високу нефротоксичність, яка погіршує слух, їх не призначають людям у похилому віці. Це потужний антимікробний засіб і застосовується він при складних формах захворювання. Інтервал між прийомом амікацину повинен складати більше ніж один рік.
 • Фторхінолони — Левофлонсацин, Офлоксацин. Призначаються у вигляді уколів при гострих формах захворювання. Можна застосовувати до двох разів на добу, що пришвидшує лікування пієлонефриту. Вагітним та жінкам-годувальницям призначати препарати даної групи заборонено, а дітям до 16 років – в рідкісних випадках.

Спеціальний режим при пієлонефриті

Лікування пієлонефриту повинне бути комплексним, тільки тоді воно дасть максимальний ефект.

Бажано дотримуватись дієти і спеціального режиму, і тоді хвороба відступить набагато швидше.

 • Не переохолоджуйтесь.
 • 30-40 хвилин на день присвячуйте обідньому відпочинку в лежачому положенні.
 • Спорожнюйте сечовий міхур якомога частіше.
 • Старайтеся постійно знаходитися в теплі.

При хронічному захворюванні нирок відвідуйте лікаря кожний квартал і проходьте профілактичний огляд. При появі найменших ознак хвороби, реагуйте миттєвим зверненням до лікаря, і тоді ви будете максимально захищені, а хвороби та неприємності швидко забудуться.

comments powered by HyperComments