Анурія

Анурія — це патологічний стан, викликаний зупиненням виділення сечі нирками і ненадходженням її в сечовий міхур, або надходження сечі в дуже маленькій кількісті — менше за 50 мл. Супроводжується відсутністю процесу сечовипускання і навіть позивів до нього протягом однієї доби і більше, може виникати у дітей та дорослих.

Розрізняють три форми захворювання: дониркова і ниркова, коли сеча в нирках не синтезується зовсім, і післяниркова анурія, під час якої сеча є, але не виводиться з нирок.

Крім відсутності якого-небудь бажання відвідати туалет, існують й інші супровідні симптоми анурії:

  • набряклість кінцівок;
  • сухість у роті;
  • відчуття спраги;
  • мігрені, біль у м’язах;
  • емоційна нестабільність, виражена зміною настрою;
  • можливість появи ознак марень.

Причинами анурії частіше за все є запалення нирок, порушення кровообігу в цих органах, оклюзії артерій і вен у нирках у шоковому стані, закупорення або наявність спазмолітичного процесу в сечовивідному каналі. Також патологічний стан може бути ускладненням після видалення нирки або вродженої аплазії органу.

Особливості лікування анурії

Вибір схеми терапії безпосередньо залежить від причини розвитку патології, тому дії лікаря в пергу чергу повинні бути направлені на діагностику захворювань. Для цього пацієнт здає клінічний та біохімічний аналіз крові, виконується урографія, УЗД, катеризація сечового міхура.

Лікування анурії проводиться в стаціонарному режимі. Лікар повинен обов’язково підтримувати процес очищення організму від продуктів метаболізму, в іншому випадку патологічний стан може призвести до летального кінця. Тому пацієнт з відповідними ознаками повинен бути в терміновому порядку доставлений до лікарні.

comments powered by HyperComments