Баланіт

Баланіт — запальне захворювання у чоловіків, при якому уражається шкіра на головці статевого члену. У медичній практиці розрізняють гострий та хронічний тип захворювання, класифікація базується на клінічній картині. Якщо не лікувати гострий запальний процес, він, відповідно, перетікає у хронічну форму.

Причини баланіту

Причини захворювання кваліфікують відповідно до факторів, які провокують розвиток запалення шкіри головки статевого члену:

  • травматичні (поверхневі та подразнювальні);
  • інфекційні (хламідійний, кандідозний баланіт та ін.);
  • імунні;
  • гігієнічні.

Симптоми баланіту

Ознаки захворювання дуже специфічні, що дозволяє легко його діагностувати

Найбільш поширені симптоми:

  1. сверблячі й пекучі відчуття в області головки статевого члену;
  2. поява набряклості та почервоніння шкірних покровів в ураженій зоні;
  3. надмірне утворення смегми;
  4. гнійні виділення з препуціального мішечка;
  5. виразковий баланіт характеризується появою ерозійних утворень та виразок і сильними больовими відчуттями в паху, які посилюються під час руху;
  6. можливе підвищення температури тіла, головні болі.

Окремо хотілося б сказати про найбільш поширену інфекційну форму — кандідозний баланіт. Характерною його ознакою вважається білий наліт на поверхні головки статевого члену, надмірні виділення із препуціального мішечка та творожні виділення.

Лікування баланіту

При прояві яких-небудь симптомів захворювання необхідно негайно звернутися до уролога, оскільки баланіт на ранніх стадіях лікується значно легше, ніж у хронічній формі.

Діагностика хвороби складається із звичайного огляду та лабораторного дослідження мазка із уретри. Частіше за все лікарю достатньо тільки огляду для визначення захворювання, але мікроскопічний аналіз дозволяє виявити причину захворювання. Це необхідно для призначення препаратів, до яких будуть чутливими збудники захворювання, якщо баланіт має інфекційний характер.

Зазвичай лікування баланіту в чоловіків складається з ретельного промивання голівки статевого члену слабким антисептичним розчином. Проте такі заходи можливі тільки на ранніх стадіях розвитку захворювання, коли спостерігаються легкі симптоми – , набряклість і почервоніння. Якщо на цьому етапі не було здійснено адекватного лікування, буде необхідна антибактеріальна терапія.

Під час розвитку фімозного процесу вимагається оперативне втручання, яке складається з висічення крайньої плоті (обрізання). Прогнози лікування баланіту завжди втішні: при правильній адекватній терапії повторного розвитку захворювання завжди вдається уникнути.

comments powered by HyperComments