Причини білих плям на тілі

Здорова шкіра – це показник стану внутрішніх органів та гормонального фону людини. Якщо у вас на тілі з’явилися білі плями, частіше за все це свідчить про порушення роботи наднирників.

Інколи пігментація виникає внаслідок:

  • захворювання жовчних шляхів і печінки;
  • хворіб жіночих статевих органів;
  • довготривалої інтоксикації;
  • розвитку туберкульозу;
  • порушень обміну речовин;
  • нестачі вітамінів (зокрема вітаміну С).

Білі пігментні плями на тілі можуть з’являтися на аногенітальних, періорбітальних і періоральних зонах: це пахові складки, коліна, передпліччя, лікті. Плями мають неправильну форму, але з характерною симетричністю, і не спричиняють фізичного дискомфорту.

Чим небезпечні білі плями на тілі

Вітіліго має за периметром темну кромку, яку створює меланін. Засмагати з проявом даної патології категорично заборонено, оскільки плями білого кольору швидко згорають під дією ультрафіолету й стають потенційним середовищем для утворення пухлин.

Частіше за все захворювання має прогресивне протікання: наявні плями збільшуються, спостерігається поява нових, з часом вони зливаються і утворюють широкі уражені ділянки.

Під час первинного огляду білих плям на тілі лікар може зробити декілька фото для фіксації динаміки.

Більшість захворювань ендокринної системи супроводжується змінами в шкіряних покровах. Хвороби наднирників руйнують залози, від чого організм відчуває гостру нестачу певних гормонів.

Якщо у вас з’явилася біля пляма на тілі, спочатку варто відвідати саме ендокринолога й пройти обстеження. Депігментне захворювання виникає через зниження меланоцитів у клітинах шкіри і проявляється частіше за все після травми чи опіку (у тому числі – сонячного).

Лікування білих плям на тілі

Червоно-білі плями на тілі свідчать про локальний шкіряний процес, який часто супроводжує вітіліго при захворюваннях наднирників. В основу лікування первинних ознак недостатності кладеться гормональна терапія, доза і склад якої розраховується лікарем строго індивідуально для кожного пацієнта. Пацієнту варто уникати тяжких фізичних навантажень, максимально стабілізувати режим дня та харчування, не нервувати і не вживати алкоголь.

comments powered by HyperComments