Дизурія

Дизурія — медичний термін, що позначає будь-які стани, пов'язані з дисфункцією процесу сечовипускання. Такого роду захворювання класифікують у трьох напрямках:

  • проблеми накопичення сечі (енурез, полакіурія);
  • пов'язані з виведенням (іщурія, странгурія і синдром хворобливого сечовипускання);
  • комбіновані патології — порушення накопичення і виведення (нетримання сечі).

Дизурія однаково часто виникає у чоловіків та жінок різних вікових категорій, а також у дітей. Найбільш часто зустрічається у літніх людей: зміни в гормональній системі призводять до виникнення підвищеного ризику захворювань сечостатевої системи.

Причини цієї патології можуть мати неврологічний (підвищена емоційна збудливість, захворювання, пов'язані з порушеннями іннервації сечового міхура), неврологічно-урологічний (хвороби сечового міхура та інших органів сечової системи), гінекологічно-андрологічний (інфекційні та інші захворювання статевих органів і органів малого тазу) та ендокринний характер (цукровий діабет).

Лікування дизурії

Терапевтичні методи з ліквідації дизурії повинні визначатися фахівцем після ряду лабораторних та діагностичних досліджень. Зазвичай достатньо консервативного лікування, певної дієти і нормалізації питного режиму, щоб стабілізувати стан здоров'я пацієнта.

Якщо порушення функції сечовипускання викликані, наприклад, пухлинами в органах сечостатевої системи, може знадобитися хірургічне втручання.

comments powered by HyperComments