Доброякісна гіперплазія передміхурової залози

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози – доброякісне вузликове новоутворення в передміхуровій залозі. Збільшуючись у розмірах, новоутворення чинить зростаючий тиск на сечівник, ускладнюючи процес сечовипускання.

Хвороба розвивається майже у 50% чоловіків після 40 років.

Симптоми та стадії захворювання

Загальні симптоми доброякісної гіперплазії передміхурової залози: погане самопочуття, втрата ваги, втрата апетиту, проблеми зі шлунково-кишковим трактом, сухість у роті.

Симптоматика за трьома стадіями доброякісної гіперплазії передміхурової залози:

 1. Компенсована стадія.

  Больові відчуття відсутні. Помітно збільшення передміхурової залози при збереженні чіткості кордонів. Сечовипускання часте. Сеча виходить повністю.

 2. Субкомпенсована стадія.

  Тиск новоутворення на сечовий міхур перешкоджає повному його звільненню. Сеча застоюється в сечовому міхурі, а в разі його переповнення відбувається неконтрольоване сечовипускання. З'являються ознаки ниркової недостатності. Сеча на вигляд непрозора, буває зі слідами крові.

 3. Декомпенсована стадія.

  Сечовий міхур стабільно переповнений, через що збільшено його розміри. Сечовиділення відбувається дуже маленькими порціями і не контролюється. У сечі помітна кров. Прогресує ниркова недостатність.

Лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози

Сучасна медицина володіє відпрацьованими і високоефективними методиками лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози.

Підхід до лікування захворювання повністю залежить від стадії, на якій пацієнт звернувся до лікаря. Однак у всіх випадках призначається дієта, що виключає алкоголь та гострі страви, а також обмежує вживання рідини на ніч. Пацієнту також протипоказано куріння.

Лікарські препарати

 1. Перша група препаратів працює на поліпшення сечовипускання, знімаючи спазм в зоні сечовивідного каналу. До даної групи відносяться тамсулозин, доксазозин, теразозин.
 2. Друга група препаратів знижує рівень дгт у пацієнта — гормону, що впливає на зменшення розмірів передміхурової залози. Це перміксон, фінастерід, дутастерід.

Операції

За показаннями проводять або аденомектомію (видалення новоутворення), або простатектомію (тотальне видалення передміхурової залози).

При втручанні відкритого типу доступ до органу здійснюється з розрізом. Даний вид операції травматичний, але повністю ефективний у складних випадках.

При малоінвазивному втручанні доступ здійснюється через сечовипускальний канал. Найпрогресивніша версія операції даного типу — ендоскопічне лікування передміхурової залози за допомогою гольмієвого лазера. Операція поєднує високу ефективність і швидке відновлення пацієнта.

Фізіотерапія:

 • термотерапія;
 • кріодеструкція;
 • лікування ультразвуком.

comments powered by HyperComments