Фімоз у чоловіків і хлопчиків

Фімоз — стан, при якому головка пеніса не відкривається через звуження крайньої плоті. Фімоз є наслідком порушень якості сполучної тканини в організмі чоловіка.

Фімоз. Ознаки:

  • ускладнене сечовипускання;
  • больові відчуття при порушенні;
  • порушення лібідо.

Фімоз може бути фізіологічним, який виникає у хлопчиків до досягнення статевої зрілості, і набутим у результаті травм та гострих запальних процесів.

Фимоз у мужчин и мальчиков

Фимоз у мужчин и мальчиков

Стадії фімозу у хлопчиків:

  1. У спокійному стані голівка відкривається, але сечовипускання трохи болюче.
  2. Крайня плоть ускладнює оголення голівки члена.
  3. Статевий член не оголюється.
  4. Ускладнене сечовипускання, струмінь роздвоєний або дуже слабкий.

Фімоз у дорослих

Найчастіше ознаки набутої форми фімозу спостерігаються у чоловіків у зрілому віці. Причому захворювання може з'являтися після перенесеного запалення голівки пеніса. Запалення зазвичай викликають хвороботворні мікроби при хламідіозі або трихомоніазі.

Іноді набутий рубцевий фімоз у дорослих може з'явитися завдяки постійному травмуванню крайньої чоловічої плоті з вузьким просвітом.

До речі, така будова крайньої плоті здатна додати неприємностей не тільки при інтимній близькості, але ще й ускладнити особисту гігієну. Будь-яке торкання травмує крайню плоть, покриваючи її мікротріщинками, які стають воротами для інфекції.

Фімоз лікування

Для лікування такого захворювання, як фімоз у хлопчиків, сучасна медицина пропонує три способи:

  • немедикаментозний;
  • медикаментозний;
  • хірургічний.

Фізіологічний фімоз у дитини зазвичай з часом проходить, не вимагаючи медичного втручання. Однак батьки повинні щодня очищати накопичений слиз у хлопчика.

При постійному проведенні розтягування крайньої плоті поліпшення настає вже через 1-2 місяці. Якщо фімоз у дитини спостерігається в гіпертрофічній формі, такий догляд дасть позитивний ефект приблизно на 4 місяць.

Розтягнення із застосуванням місцевого знеболювання лікарі проводять у випадках, якщо крайня плоть досить еластична і без рубцевих змін.

Для лікування фімозу у хлопчиків і дорослих чоловіків застосовуються різні мазі, розроблені для посилення еластичності шкіри крайньої плоті: Гідрокортизон, Преднізолон, Бетаметазон.

Іноді відповідь на питання «як лікувати фімоз» може дати тільки хірургічне втручання. Показанням до проведення операції є стан, коли голівка пеніса не оголюється з-під крайньої плоті.

Лікарі рекомендують хірургічне втручання при рубцевому фімозі і баланопоститі, запальному процесі, що вражає чоловічий статевий орган. Під час операції при фімозі, лікарі січуть препуцій і накладають розсмоктувальні шви на внутрішні і зовнішні листки залишків, не зачіпаючи вуздечку.

Фімоз після операції

Після операційного втручання хворим необхідна обробка рани антисептиками і утримання від сексуальних контактів.

Статевий орган повинен перебувати в чистоті. При дотриманні цих нескладних вимог пов'язка з пеніса знімається вже через два дні.

Якщо фімоз розвивається, потрібно негайно звертатися до лікарів-урологів, оскільки лише це може вберегти від проблем з чоловічим здоров'ям надалі.

comments powered by HyperComments