Гематурія

Гематурія, або домішка крові в сечі, може бути ознакою серйозного захворювання або з'являтися внаслідок підвищеного фізичного навантаження. Виникає однаково часто у дітей, жінок і чоловіків.

Гематурію класифікують щодо локалізації провокуючого фактору:

  • початкова (пошкодження сечівника);
  • тотальна (захворювання або ураження нирок, сечового міхура);
  • термінальна (шийка сечового міхура).

У медичній практиці розрізняють мікрогематурії: даний вид патологічного стану характеризується здатністю виявити кров тільки за допомогою лабораторного дослідження, і макрогематурію — кров'яні виділення помітні на око.

Причини гематурії

Діагностувати причину появи крові в сечі можливо тільки за допомогою лабораторного аналізу сечі. Для цього проводиться 3-стаканне дослідження рідини, яка виділяється.

Як правило, наявність кров'яних виділень в першій порції — результат пошкодження сечівника або збільшеного фізичного навантаження. Якщо ви зіткнулися з другою причиною, досить просто більше відпочивати і зменшити щоденні навантаження.

Кров тільки у другій і третій склянці досліджуваної сечі вказує на патологію шийки сечового міхура. Причиною гематурії у всіх порціях сечі може бути наявність новоутворень в органах сечостатевої системи, каменів у нирках, сечовому міхурі або сечоводах. Також дане явище може свідчити про інфекційні захворювання репродуктивної системи, запалення органів сечової системи (гематурія — характерний симптом при пієлонефриті).

Лікування гематурії

Терапія гематурії безпосередньо залежить від причини захворювання. Тому при виявленні крові в сечі слід якомога швидше звернутися до лікаря за точною діагностикою можливих патологій органів сечостатевої системи. При ліквідації причин даного патологічного стану кров у сечі зникне самостійно.