Гідроцеле

Гідроцеле (водянка яєчка) — стан, при якому в оболонках даного органу утворюється і скупчується серозна рідина. Причинами захворювання можуть стати травми мошонки, наявність запального процесу в яєчках і його придатках, хвороби лімфовузлів у паху і тазі, а також серцева недостатність і вроджені фактори.

У групі ризику розвитку гідроцеле чоловіки у віці 20-30 років, але захворювання може виникати й у дітей. У рідкісних випадках зустрічається вроджена водянка яєчка, яка не потребує лікування і проходить самостійно.

Щодо клінічної картини розрізняють хронічну і гостру форму гідроцеле. Гострий процес розвивається внаслідок запалення в яєчку, при новоутвореннях і травмах мошонки. Якщо не провести своєчасного лікування, захворювання переходить в хронічну форму.

Ознаками гідроцеле є збільшення одного або двох яєчок. При пальпації в ураженій області мошонки відчувається щільна консистенція — накопичена рідина. Діагностика захворювання ґрунтується на огляді, пальпації, УЗД-дослідженні мошонки і діафаноскопії.

Операція з видалення гідроцеле

Лікування захворювання проводиться виключно оперативним шляхом, звичайно, в комплексі з подальшою підтримувальною медикаментозною терапією. Операція гідроцеле спрямована на видалення рідинної капсули. Також важливо з'ясувати причину захворювання, щоб не виник рецидив. Останнім часом лікування гідроцеле проводиться малоінвазивним лапароскопічним способом.

Звичайне хірургічне втручання проводиться під загальною, рідше місцевою анестезією і триває зовсім недовго — близько 30 хвилин. І вже через 2-4 години після операції гідроцеле пацієнт може повертатись додому.

Неприємні наслідки — набряк, невелике почервоніння в області розрізу і легкі больові відчуття, які супроводжують будь-які оперативні маніпуляції, — будуть турбувати ще кілька днів. Для полегшення стану призначаються знеболювальні. Прогноз хірургічного лікування гідроцеле в більшості випадків сприятливий, рецидиви виникають дуже рідко.

comments powered by HyperComments