🔥 Сайт продається Детальніше

Камені в сечоводі

Камені в сечоводі — небезпечне захворювання сечостатевої системи, що зустрічається як у чоловіків, так і в жінок.

Закупорка сечоводу провокує накопичення рідини в нирках і деформації балії (пієлоектазії), витончення тканин органу, а у прогресуючій формі — до запалення і порушення функцій нирок.

Камені в сечоводі: симптоми

Якщо мігруючий нирковий камінь застряг у сечоводі, у пацієнта з'являються наступні симптоми:

  • ниркові поколювання;
  • головні болі, сухість у роті, озноб;
  • тиск внизу живота;
  • часті позиви до сечовипускання, що супроводжуються ниючим болем унизу живота;
  • невисока концентрація крові в сечі, що передує нападам гострого болю.

При цьому гематурія (кров у сечі) може бути відсутньою при повному перекриванні сечоводу. При довготривалому перебуванні каменю розвивається піурія (гнійні виділення з уретри).

Камені в сечоводі у жінок можуть викликати симптоми, схожі на цистит.

Лікування каменів у сечоводі

Існують дві тактики лікування каменів:

  • спостереження;
  • лазерне видалення.

У період спостереження (від 2 тижнів до декількох місяців) можливе самостійне відходження каменю. Для зняття больових відчуттів застосовуються знеболюючі препарати, дотримується строга дієта і режим споживання рідини.

При локалізації каменю в самому початку сечівника необхідна новокаїнова блокада в устя сечоводу або катетеризація. Якщо розміри, форма або локалізація каменю не дозволяють вивести його без активного втручання, застосовують методику дроблення лазером.

Дроблення каменів у сечоводі призначають при наявності запалення у нирках і деформації сечових шляхів. При первинній діагностиці захворювання проводяться лабораторні дослідження сечі і крові пацієнта.

Якщо бактеріальний посів флори дає позитивний результат (у сечостатевій системі виявляється інфекція), перед початком оперативного втручання проводиться курс терапії з застосуванням антибіотиків і фізіотерапевтичних процедур.

Дієта при каменях в сечоводі

Дотримання дієти при камінні в сечоводі сприяє самостійному їх виведенню з організму і ефективній реабілітації після проведеного курсу лікування. Раціон визначається лікарем, виходячи з сольового осаду сечі. При надлишку солі з раціону потрібно виключити:

  • м'ясо;
  • рибні консерви;
  • копченості.

Меню повинно складатися з рослинних і молочних продуктів. При виявленні фосфорних каменів — навпаки: молочні та рослинні продукти також варто виключити. Змішаний стіл зі збалансованим вживанням деяких видів м'яса, овочів і фруктів, лікарі рекомендують пацієнтам з оксалатними каменями.

Як вивести камінь у сечоводі без лазера? В обов'язковому порядку необхідно вживати 2 літри рідини на день (молочні продукти, чай, бульйони не входять до цього об'єму).

Велика кількість сечі сприяє вимиванню каменів і їх безболісному видаленню з організму.

Довіряйте своє здоров'я професіоналам!