Лікування стриктури уретри

Патологічне звуження просвіту сечівника у чоловіків і жінок називають стриктурою уретри.

Цей стан супроводжується болючим симптомами, частим і важким сечовипусканням. При розмірі ураженої ділянки більше ніж 1 см стриктура вимагає оперативного лікування.

Захворювання найчастіше має набутий характер, рідше — вроджений. Причини розвитку даної патології:

  • посттравматичні;
  • ятрогенні;
  • запальні;
  • системні.

До посттравматичних причин відносять всі види механічного, термічного та хімічного пошкодження кісток тазу, статевих органів, промежини; до ятрогенних — ускладнення урологічних операцій, маніпуляцій та процедур.

Причинами запального генезу захворювання можуть бути перенесений уретрит, баланіт, інфекції, що передаються статевим шляхом; системного — порушення кровообігу, метаболізм тканин, цукровий діабет, атеросклероз, ішемічна хвороба серця.

Симптоми стриктури уретри

Всі симптоми захворювання поділяють на 2 категорії:

  1. обструктивні (ускладнюють випорожнення);
  2. ірритативні (ускладнюють наповнення і тримання сечі).

Спочатку пацієнт відчуває труднощі при сечовипусканні: процес відбувається дуже повільно і вимагає додаткових зусиль, відчуття повного спорожнення так і не настає.

Хронічне скупчення сечі призводить до посилення болю в попереку і паху, розвивається гематомія (кров у спермі або сечі), значно знижується сила викиду сперми у чоловіків.

У даних умовах розмножуються бактерії, додається запальний процес. При повній блокаді відтоку сечі потрібна негайна госпіталізація. На час обстеження і підтвердження діагнозу проводиться катетеризація.

Ірритативні симптоми — нетримання сечі, часті позиви і полакіурія, часто стають причиною помилки при діагностиці (особливо у пацієнтів літнього віку).

Наприклад, схожі симптоми має більш поширене захворювання — енурез.

Стриктура уретри: лікування та операція

Метод лікування патологічного звуження каналу уретри визначається після проведення комплексного обстеження і залежить від:

  1. кількості уражених ділянок;
  2. їх локалізації;
  3. ступеня ураження тканин;
  4. довжини рубців.

Прості поодинокі ділянки, довжиною до 0,5 см, усуваються методом бужування – розривання тканин металевим стрижнем.

При схожому методі оптичної уретротомії використовується цистоскоп, він робить процедуру менш травматичною і рідше викликає рецидиви.

Найбільш сучасним і безпечним методом лікування стриктури уретри є пластична операція. Її необхідність розглядається лікарем при множинних і поодиноких рубцях, довжиною від 1 см.

Не терпіть неприємні симптоми при сечовипусканні: зверніться до уролога!

comments powered by HyperComments