🔥 Сайт продається Детальніше

Олігурія

Олігурія — патологічний стан, при якому з організму людини виділяється менший об'єм сечі, при цьому рідина стає більш концентрованою і щільною. Фізіологічна олігурія спостерігається у дітей на 2-3 день життя при становленні лактації у матері.

При олігурії добова норма виведеної кількості сечі при звичайному питному режимі скорочується на третину. Якщо у дорослої людини в день виходить 1,5-2 літри сечі, то при захворюванні — всього лише 400-500 мл.

Даний симптом може бути ознакою захворювання нирок або сечового міхура. Найбільш поширеною причиною патологічного стану є ураження судин нирок (нефросклероз, васкуліт), дефіцит натрію в організмі у результаті рясного потовиділення, при опіках, діурезі, а також при отруєнні організму, блювоті і проносі. Також олігурія може бути одною з ознак гострої або хронічної ниркової недостатності.

Для лікування олігурії слід визначити причини та фактори стану. Важливе ретельне вивчення анамнезу та обстеження пацієнта. Найбільш інформативні такі методи, як ультразвукове та радіонуклідне дослідження. У деяких випадках призначається комп'ютерна томографія, а також внутрішньовенна урографія.