Підготовка до спермограми

Аналіз сперми — лабораторне дослідження рідини, що виділяється при сім'явиверженні, яке дозволяє виявити відхилення у складі еякулята і встановити причини безпліддя.

Підготовка до здачі спермограми вимагає дотримання ряду правил: тільки в цьому випадку результати аналізу можна буде вважати достовірними.

У яких випадках призначається спермограма

По-перше, дослідження є обов'язковою частиною діагностики чоловічого безпліддя. Тільки після отримання результатів даного дослідження андролог приймає рішення про подальше лікування пацієнта.

По-друге, спермограма необхідна при плануванні природної вагітності або проведенні екстракорпорального запліднення (ЕКЗ).

По-третє, процедура потрібна для проведення вазектомії (операції з перев'язки насінних протоків). У даному випадку аналіз повинен підтвердити успішність проведеного втручання.

Крім цього, спермограму часто використовують для діагностики деяких чоловічих і ускладнених загальних інфекційних захворювань:

  • гематоспермії;
  • паротиту;
  • запалень сечостатевої системи;
  • варикоцеле.

Спермограма: підготовка до аналізу

Підготовка до спермограми відповідає за мінімізацію впливу негативних факторів, здатних спотворювати кількісні, якісні та фізико-хімічні показники аналізу.

Загальні правила підготовки:

  1. статеве утримання — до 1 тижня;
  2. відмова від алкоголю — від 1 тижня;
  3. відмова від термічних процедур (сауна, джакузі, масажі із застосуванням термічних масел і т. д.) — до 10 днів;
  4. виключення хронічних інтоксикацій (нікотинової, тютюнової, наркотичної та медикаментозної) — до 2 місяців;
  5. обмеження впливу на організм токсичних речовин, пов'язаних з професійною діяльністю (виробничої інтоксикації).

Протипоказаннями до взяття аналізу є недавній масаж передміхурової залози, гострі інфекційні захворювання, що супроводжуються запальними процесами і підвищенням температури, захворювання сечостатевої системи (орхіт, уретрит, епідидиміт, простатит і т. д.).

Придатність матеріалу для спермограми відновлюється через 12-15 днів після виключення перерахованих вище протипоказань.

Напередодні взяття аналізу пацієнтові необхідно дотримуватися спокійного режиму, не нервувати і не перевантажувати себе. Останнє стосується будь-яких фізичних вправ, занять спортом і домашніх обов'язків.

Для підтвердження чоловічого безпліддя спермограма здається 2 рази з інтервалами в 1-2 тижні. Якщо параметри еякуляту в аналізах сильно відрізняються, призначається додатковий забір матеріалу.

Перед кожним аналізом слід витримувати однаковий інтервал статевого утримання.

Запишіться на прийом до андролога!

comments powered by HyperComments