🔥 Сайт продається Детальніше

Профілактика випадкових зв'язків

Сучасна медицина дозволяє значно зменшити ризик зараження захворюваннями, що передаються статевим шляхом хламідіозом, уреаплазмозом, гонореєю і навіть ВІЛ-інфекцією та ін.) після випадкових зв'язків. Але, на жаль, не кожен знає профілактичні методи, не всі правильно їх використовують або навпаки зловживають ними, тому статистика говорить, що відсоток інфікованих не знижується.

Існує кілька методів профілактики випадкових зв'язків:

  1. Медикаментозний на основі антибактеріальних препаратів. Це найбільш ефективний спосіб, головною умовою якого є прийняття препаратів через 2-3 годин після статевого акту. Однак часто зловживання антибактеріальними засобами призводить до порушення мікрофлори піхви і кишечника, тому самолікування краще не проводити і приймати дані препарати тільки в екстрених ситуаціях під контролем лікаря.
  2. Медикаментозний місцевий метод профілактики випадкових зв'язків, який полягає у використанні антисептичних засобів у рідкій формі, зручній для спринцювання і промивання зовнішніх статевих органів, сечівника, піхви, прямої кишки, горла і рота.
  3. Використання слабкого спиртового або марганцевого розчину місцево.
  4. Промивання зовнішніх статевих органів водою з милом — цей метод дозволяє знизити ризик зараження тільки мінімально.
  5. Сечовипускання відразу після статевого акту. Даний метод профілактики випадкових зв'язків хоч і примітивний, але все ж допомагає трохи знизити ризик інфікування.

Незважаючи на різноманітність медичних препаратів для профілактики випадкових зв'язків, вони не дають 100% гарантії. У будь-якому випадку необхідно після закінчення 3-4 тижнів сходити на прийом до гінеколога або уролога, здати необхідні аналізи. І навіть якщо результати негативні, краще зробити повторну перевірку через 6 місяців після випадкового сексуального контакту.

Тому найкращим методом профілактики випадкових зв'язків є використання презервативу, секс з постійним і перевіреним партнером, а також своєчасний плановий огляд у гінеколога чи уролога.