Пухлина сечового міхура

Шкідливе хімічне виробництво, зловживання сильними анальгетиками, куріння, спадковість — далеко не повний список причин виникнення пухлин сечового міхура.

Найбільш схильні до цього захворювання чоловіки віком від 50 років. Пухлина сечового міхура у жінок і дітей проявляється набагато рідше: виявлення симптомів на ранніх стадіях дуже важливе, тому що від цього залежить життя пацієнта.

Симптоми пухлини сечового міхура

Найчастіше діагностовані пацієнти до останнього не вірять у онкологічне походження свого захворювання.

Періодичний прояв симптомів пухлини сечового міхура у жінок і чоловіків списується на збій у роботі організму, важку фізичну працю або гормональну перебудову.

Ліки, виписані районним терапевтом, діють короткочасно: притупляють біль, зупиняють кровотечу.

Загальні ознаки пухлини сечового міхура:

 1. кров у сечі;
 2. біль при сечовипусканні, часто тривала, що переходить в тривалий спазм;
 3. больові відчуття в області попереку, крижів, промежини.

Криваві виділення в сечі або гематурія, поділяється на:

 • епізодичну;
 • короткочасну;
 • тривалу;
 • постійну або хронічну.

Епізодична гематурія часто виникає на початковій стадії захворювання, короткочасна має невеликі перерви між проявами хвороби і може тривати від декількох місяців до декількох років. Весь цей час вона не прогресує і не супроводжується іншими симптомами.

Велика тривалість гематурії несе в собі прояв хвороби протягом двох-трьох діб, після чого може зникнути і повернутися через місяць.

Четвертий тип гематурії найбільш небезпечний: він вказує на хворобу самої останньої стадії.

Дуже важливо звернутися до лікаря, як тільки ви помітили кров у сечі в перший раз: тоді можна розраховувати на повне одужання.

Перебіг даного захворювання у дітей трохи відрізняється від ходу хвороби у дорослих. Основним симптомом і ознакою пухлини сечового міхура у дітей є затримка виділення сечі, а лікування на ранніх стадіях проводиться за допомогою мінімального медикаментозного і хірургічного втручання.

Правильно підібрана терапія (антибіотики, протизапальні засоби, загальне зміцнення сечостатевої системи) здатна запобігти серйозному розвитоку хвороби.

Ознаки пухлини сечового міхура у жінок і чоловіків:

 • періодичні або хронічні проблеми з сечовиділенням;
 • хворобливість сечовипускання;
 • дизурія або прискорене сечовипускання.

Найбільш небезпечний перебіг хвороби — безсимптомний. Коли пухлина сечового міхура у чоловіків і жінок не виявляє ознак, вона у будь-який момент може вразити тіло гострим приступом болю, аж до больового шоку і втрати свідомості.

Лікування пухлини сечового міхура

Доброякісні пухлини не вимагають комплексного лікування. У разі безболісного протікання призначається регулярна цистоскопія, УЗД, а також підтримуюча терапія.

Лікування злоякісної пухлини сечового міхура у чоловіків і жінок проводиться аналогічно.

Хворі проходять до- і післяопераційну променеву терапію, а саме оперативне втручання призводить до значного ураження органів статевої системи:

 • у жінок можуть видалити матку, яєчники;
 • у чоловіків — простату і насіннєві бульбашки, що веде до повного припинення утворення сперми, а також до проблем з ерекцією.

Виявлення пухлини сечового міхура у дітей можливо за допомогою цистоскопії. В деяких випадках допомагає обстеження сечового міхура через пряму кишку, коли фахівець виявляє пухлину пальпацією. На ранніх стадіях навіть простий аналіз сечі виявляє дане захворювання.

Терапія злоякісного утворення багато в чому залежить від того, який простір встигла захопити хвороба.

Поверхневий рак лікується за допомогою трансуретральної резекції. Інфільтративна пухлина спричиняє видалення всього сечового міхура.

Своєчасна діагностика пухлини сечового міхура — це гарантія лікування без променевої та хімічної терапії. Ваше здоров'я — у ваших руках.