Радіоізотопна ренографія

Радіоізотопна ренографія нирок дозволяє оцінити функціональні особливості нирок, оцінити динаміку ниркового процесу, а також дослідити прогрес чи регрес патології та контролювати ефективність терапії.

Радіоізотопна ренографія є одним з найбільш чутливих методів діагностики у порівнянні з іншими способами дослідження. Крім того, він практично не має протипоказань: діагностичне обстеження не дозволяється тільки жінкам у період вагітності та лактації. Іншою важливою перевагою методу є можливість диференціальної оцінки функцій правої і лівої нирки.

Обстеження нетравматичне, триває не більше 30 хвилин і не вимагає особливої підготовки пацієнта. Дослідження проводять за допомогою клінічного радіографу або гамма-камери. Пацієнту внутрішньовенно вводяться радіофармацевтичні препарати, а в процесі діагностики безперервно проводиться графічна реєстрація їх вмісту в кожній з нирок.

Для різних захворювань нирок типові певні зміни показників ренограми, які виявляють не тільки ступінь порушення функції нирки, але й характер патології.