Рак наднирників

Наднирники — залози внутрішньої секреції, розташовані над полюсами нирок. Гормони даних залоз регулюють обмін речовин, підтримують кров'яний тиск і пригнічують негативні наслідки стресів.

Рак наднирників починається з пухлини дуже невеликих розмірів: до 5 см. на одному з органів. Двостороння поразка зустрічається нечасто.

Ознаки та симптоми раку надниркових залоз

Симптоми раку наднирників виникають внаслідок:

  • тиску пухлини на навколишні тканини;
  • дисбалансу у виробництві певної групи гормонів.

У дітей захворювання проявляється раннім оформленням статевих ознак, збільшенням грудей, ростом волосся на обличчі і лобку, ранньої менструацією. У дорослих ці ознаки менш помітні. У чоловіків може придушуватися лібідо, а у жінок порушується менструальний цикл і змінюється голос.

Підвищений рівень кортизолу, що призводить до раку наднирників, має наступні ознаки:

  • ожиріння в області шиї, над лопатками;
  • в'яла шкіра на животі;
  • набряклість при найменших ударах;
  • остеопороз;
  • млявість м'язів;
  • швидкий набір ваги.

У пацієнтів значно підвищується рівень альдостерону, що призводить до гіпертонії, постійної спраги і рясного сечовиділення.

Лікування раку наднирників

Лікування раку надниркових залоз на всіх стадіях проводиться хірургічним методом.

На 1 стадії, коли розміри пухлини не перевищують 5 см., регіонарні лімфатичні вузли не збільшені і ще немає віддалених метастаз, можливе проведення лапароскопії.

На 2 стадії пухлина перевищує розміри 5 см. і метод оперативного втручання визначається фахівцями після проведення комп'ютерної томографії або МРТ.

На 3 стадії пухлина може проникати в навколишні тканини, метастази часто вражають паракавальні і параортальні лімфатичні вузли. Метод лікування — порожнинна операція, в ході якої обстежуються всі навколишні органи на наявність метастазуючих новоутворень.

Рак наднирника 4 стадії діагностується після проростання пухлини в печінку, нирки та інші органи. Операбельність даного захворювання визначається індивідуально, після проведення комплексного обстеження пацієнта.

У рідкісних випадках на 4 стадії раку надниркових залоз проводиться променева і хіміотерапія. Це пов'язано з невеликою чутливістю даної форми пухлини до опромінення і більшості речовин.

Після операції пацієнти перебувають під наглядом лікарів, регулярно здають лабораторні аналізи, проходять МРТ, КТ, УЗД. Це пов'язано з високою ймовірністю рецидивів. Частково зняти навантаження з залоз допомагає гормональна терапія в період відновлення.

Вкрай важливо своєчасно діагностувати рак надниркових залоз. Прогноз захворювання визначає лікар абсолютно індивідуально.

Бережіть своє здоров'я!