Рак сечового міхура

5% усіх злоякісних утворень, діагностованих в нашій країні, — це ракова пухлина сечового міхура. Злоякісна пухлина сечового міхура найчастіше виявляється у чоловіків у віці від 50 років, дещо рідше захворювання схильні жінки. Ракова пухлина сечового міхура у дітей виявляється вкрай рідко.

Рак сечового міхура: симптоми

До перших симптомів раку сечового міхура відносяться криваві виділення, змішані з сечею.

Клетки новообразования под микроскопом

Вони можуть супроводжуватися болями в районі тазу і промежини, тягучими болями у попереку, сильними позивами до сечовипускання через короткі проміжки часу. Звертатися до лікаря слід негайно, так як у прогресуючій формі захворювання рахунок йде на дні і години.

Причинами зародження злоякісних пухлин сечового міхура є:

  1. Зловживання алкоголем, тютюном.
  2. Робота, пов'язана з хімічними речовинами ненатурального походження, фенолами, смолами і т. д.Катетер для сечі, що тривало знаходиться в організмі.

Перші симптоми пухлини сечового міхура на початковій стадії важко визначити.

Пацієнт може тривалий час відчувати дискомфорт, але не мати серйозних причин звертатися до фахівців. Діагностування захворювання на цій стадії вкрай важливе і має найвищий відсоток позитивного результату.

Перші симптоми раку сечового міхура:

  1. Кров у сечі.
  2. Утруднене сечовиділення.
  3. Часті позиви до сечовипускання.

При невисокій концентрації крові в сечі, виявити її може тільки лабораторне дослідження. Категорично заявляти про онкологічне походження захворювання при таких симптомах не можна, схожі ознаки має сечокам'яна хвороба і деякі інші ускладнення в роботі нирок.

Найголовніше — вчасно звернутися до лікаря, провести всі необхідні обстеження і здати аналізи, в тому числі і онкомаркери.

Що робити при раковій пухлині сечового міхура

Діагностика захворювання починається з виявлення схильності, оцінки скарг пацієнта та пальпації лімфатичних вузлів.

Лабораторні дослідження:

  • загальний аналіз сечі;
  • бакпосів на виявлення інфекцій;
  • цитологія на наявність ракових клітин;
  • онкомаркери;
  • біохімія крові на перевірку функціонування нирок і печінки.

Обов'язково проводиться УЗД сечостатевої системи, рентген і внутрішньовенна урографія.

Магнітно-резонансна томографія потрібна для виявлення дрібних пухлин і оцінки площі ураження м'язового шару.

Оперативне лікування проводиться двома методами: ендоскопічним і відкритим.

Більш щадний ендоскопічний метод дозволяє видаляти тільки видимі невеликі папілярні пухлини. Після проведення операції в пацієнтів може діагностуватися ускладнення у вигляді проростання пухлини в сечовому міхурі. Тому цистоскопічний контроль показаний протягом року і не рідше 1 разу на квартал. По закінченню року контроль необхідний 1 раз на рік. У жінок проростання пухлини в сечовому міхурі відбувається в області матки, у чоловіків – в товсту кишку та простату.

Для профілактики пухлин урологи радять назавжди відмовитися від куріння, вживати достатню кількість рідини і уникати тиску на сечовий міхур, своєчасним випорожненням.