🔥 Сайт продається Детальніше

Дроблення каменів в нирках

Основною причиною даного захворювання можна назвати неправильний обмін речовин. Симптоми каменів у нирках з'являються у людей з:

  • генетичною схильністю;
  • хронічними хворобами ШКТ і статевої сфери.

Фотографії каменів у нирках допомагають визначити їх склад, а також дізнатися їх розмір, що допомагає спеціалісту обрати оптимальний метод їх видалення.

Симптоми каміння у нирках:

  • виражені болі в попереку, що посилюються при змінах положення тіла, нахилах і поворотах;
  • ниркове поколювання: гострі болі в попереку;
  • хворобливе, прискорене сечовипускання;
  • помутніння сечі;
  • кров в сечі;
  • підвищення тиску і температури тіла.

Якщо утворення складають не більше ніж 20 міліметрів у розмірі, видалення каменів з нирок найчастіше здійснюється за допомогою дистанційного дроблення. Подібні способи є щадними і дозволяють максимально скоротити реабілітаційний період.

Для дроблення каміння зазвичай використовуються лазер або ультразвук.

Популярним способом видалення є лазерне дроблення каменів у нирках, що дозволяє фрагментувати, а також руйнувати різні утворення.

При лазерному дробленні каміння у нирках приладом генерується необхідна ударна хвиля, що викликає руйнування нефролітіазу.

Здійснюване в цьому випадку лазерне дроблення каменів у нирках є універсальним методом. Щоб побачити каміння в нирках лазером, через сечовипускальний канал в нирку вводиться трубка, на кінці якої знаходиться мініатюрна відеокамера.

Лікар, який здійснює дроблення каміння в нирках лазером, контролює хід процедури, дивлячись на монітор. Перевагами описуваного методу є короткий відновлювальний період, безболісність і низька ймовірність утворення осколків.

Ультразвук проти каміння в нирках

Ще одним популярним методом терапії сьогодні є дроблення каміння у нирках ультразвуком. Це сучасний безконтактний метод використовується тоді, коли знайдені утворення діаметром не більше ніж 2 сантиметри.

Використовуючи ультразвук, каміння в нирках можна видалити швидко і майже безболісно.

Популярність дроблення каменів у нирках ультразвуком пояснюється відсутністю необхідності в оперативному втручанні. За допомогою ультразвуку каміння в нирках подрібнюються до стану піску, який потім виводиться з організму природним шляхом.

Дроблення каменів у нирках ультразвуком проходить з мінімальною кількістю ускладнень.

Видалення каміння з нирок хірургічним шляхом

Операція з видалення каменю з нирки використовується в найбільш серйозних випадках, коли лазерне або ультразвукове дроблення неможливе.

Порожнинна операція — традиційний, дуже травматичний метод, використовується досить рідко.

Видалення каменю з нирки: операція здійснюється за допомогою мініатюрних хірургічних інструментів, що зводить до мінімуму можливість ускладнень. Всі пов'язані з видаленням каменю з нирки операції проводять в стаціонарі.