Туберкульоз сечостатевої системи

Туберкульоз сечостатевої системи — це інфекційне захворювання, причиною якого є збудники групи Mycobacterium Tuberculosis. У багатьох випадках хвороба є ускладненням туберкульозу легень.

Туберкульоз органів сечостатевої системи (нирок, сечового міхура, сечовивідного каналу, статевих органів) може існувати у двох формах: відкритій і закритій.

У першому випадку присутність бактерій туберкульозу визначається в сечі. У другому випадку дослідження сечі не дає інформації про захворювання. Відкрита форма туберкульозу сечостатевої системи небезпечна для осіб, які перебувають у контакті з хворим. Особливо велика ймовірність заразитися в людей ослаблених, з низьким рівнем імунітету.

При туберкульозі сечостатевої системи патологія виражається в тому, що на ураженому органі розвивається велика кількість виразок або горбків, які мають тенденцію до деструкції.

Серед випадків позалегеневого туберкульозу туберкульоз сечостатевої системи займає близько 40%. Хворіють люди обох статей з однаковою ймовірністю.

Симптоми хвороби

У початковій фазі хвороби симптоми туберкульозу сечостатевої системи можуть повністю бути відсутнім. Однак з розвитком процесу захворювання дає про себе знати.

  1. Якщо туберкульоз розвивається в одній або двох нирках, у пацієнта болить поперек, незначно підвищується температура (приблизно 37.2), трапляються ниркові кольки. Можуть бути ознаки ниркової недостатності: підвищений тиск, ломота в кістках і суглобах, блідість, худоба, збої в роботі шлунково-кишкового тракту.
  2. Якщо вражений сечовий міхур, пацієнт страждає від хворобливого сечовипускання. Позиви до сечовипускання виникають часто, але об'єм сечі не збільшується.
  3. Туберкульоз статевих органів у чоловіків проявляється імпотенцією, неприємними відчуттями в яєчках і болючими ущільненнями в придатках яєчок.
  4. Жінки у випадку туберкульозу статевих органів скаржаться на збої менструального циклу, тягнучі болі внизу живота. Хвороба може викликати безпліддя.

Як вилікувати туберкульоз сечостатевої системи?

  1. Терапевтичні заходи. Якщо захворювання діагностоване на ранній стадії, призначають медикаменти: протитуберкульозні препарати у супроводі антибіотиків. Курс лікування є тривалим: від 9-ти місяців до року. Результати лікування відстежуються за допомогою моніторингу аналізів пацієнта. Хороші аналізи протягом 3-х років дозволяють вважати пацієнта здоровим.
  2. Хірургічні заходи. Якщо хвороба досягла пізньої стадії, допомогти може тільки операція. Уражені туберкульозом фрагменти органів видаляють. У разі необхідності проводять пластику.

Якщо лікування розпочато пізно, навіть повна ліквідація туберкульозних бактерій, на жаль, не є ознакою повного одужання пацієнта, оскільки уражений орган вже не може повноцінно виконувати свої функції.

У боротьбі з туберкульозом органів сечостатевої системи важлива профілактика — якісна особиста гігієна, турбота про імунітет і регулярні візити до лікаря.

comments powered by HyperComments