УЗД нирок

УЗД нирок використовується для виявлення різних захворювань і патологій даного органу: сечокам'яної хвороби, новоутворень різного характеру, пієлонефриту всіх видів клінічного перебігу, вроджених дефектів і порушень розташування органів.

Підготовка до УЗД нирок

Коректні результати дослідження можливі лише за дотримання кількох простих правил, які потрібно виконувати перед діагностикою. Підготовка до УЗД нирок, у першу чергу, складається з очищення кишечника. Необхідність обумовлена тим, що при наявності газових утворень метод ультразвукової діагностики буде неефективним.

За кілька днів до процедури необхідно припинити вживання продуктів, які сприяють утворенню газів. У цей же час слід приймати активоване вугілля або інші медичні препарати, що позитивно впливають на травлення.

За день перед тим, як зробити УЗД нирок, дозволяється вечеря, яка складається з легких продуктів, але вона повинна відбутися не пізніше за 19 годину. Напередодні діагностичного дослідження потрібно провести процедуру з очищення кишечника, тобто клізму.

Зазвичай роблять комплексне УЗД, при якому відбувається дослідження не тільки нирок, але й черевної порожнини або сечового міхура. У такому разі діагностичне дослідження проводиться обов'язково вранці та натщесерце.

Даний метод діагностики нешкідливий, не має жодних побічних ефектів, тому його можна проводити багато разів без шкоди для здоров'я. На ультразвуковому обстеженні фахівець звертає увагу на топографічне розташування органів, їх розмір, структурні особливості, наявність кіст і пухлин.

Під час розшифровки УЗД нирок доктор відштовхується від віку пацієнта (у дітей і дорослих показники норми значно відрізняються). Даний метод дослідження є найбільш поширеним, доступним, безпечним і досить ефективним для діагностики ниркових захворювань. Середня ціна УЗД нирок у Києві становить 150 грн.

comments powered by HyperComments