Варикоцеле

Варикоцеле — варикозне захворювання, при якому розширюються вени сім'яного канатика і яєчка. Найчастіше уражається ліве яєчко, оскільки насіннєва вена з лівого боку впадає під прямим кутом в ниркову, що безпосередньо впливає на нормальний кровотік в органі, рідше відбуваються варикозні зміни в правому або обох яєчках.

Існує 4 ступені варикоцеле в залежності від інтенсивності розширення вен:

  • 1 ступінь характеризується слабким венозним розширенням, діагностування якого можливе тільки за допомогою УЗД;
  • 2 ступінь варикоцеле: уражену вену можна промацати при пальпації яєчка тільки в положенні стоячи;
  • 3 ступінь захворювання діагностується пальпаторно тільки лежачи;
  • 4 ступінь патології можна побачити при звичайному візуальному огляді.

Причинами розвитку захворювання можуть бути порушення роботи клапанів або підвищення венозного тиску, що сприяє розширенню вен сім'яного канатика. Іншим несприятливим фактором розвитку варикоцеле є здавлення ниркової вени верхньою мезентеріальною артерією.

Варикоцеле не завжди вимагає лікування. У разі появи ускладнень у вигляді чоловічого безпліддя, больових відчуттів в органі, а також при естетичному дискомфорті від видозміненого яєчка необхідне медичне втручання. Також багато урологів вважають, що лікування варикоцеле необхідно для профілактики чоловічого безпліддя.

Операція на варикоцеле: методи

  1. Відкрита смугова операція: повздовжній зоні проводиться невеликий розріз, і вена яєчка перев'язується.
  2. Невеликий розріз виконується в області виходу сім'яного канатика. Подальший відтік крові від яєчка проходить через поверхневі вени.
  3. Мікрохірургічна реваскуляризація яєчка — операційне лікування, при якому на місце ушкодженої вени яєчка пересаджується здорова надчеревна вена.
  4. Лапароскопія — найбільш сучасний і малоінвазивний метод лікування варикоцеле. Хірургічне втручання проводиться через 3 проколи розміром в 5 мм. Один розріз робиться в зоні пупка для введення мікрокамери, два інші — для операційних інструментів. Під час операції на вени яєчка накладають титанові дужки для забезпечення нормального кровотоку. Лапароскопія варикоцеле триває від 20 до 40 хвилин.

Спосіб оперативної терапії вибирається відповідно до клінічної картини захворювання, професійних умінь лікуючого лікаря та фінансових можливостей пацієнта. Незважаючи на свою досить високу вартість, найбільш поширеною, але й дуже ефективною, а також малоінвазивною є лапароскопічна операція.

comments powered by HyperComments