Вазектомія

Чоловіча стерилізація (вазектомія) – спосіб хірургічного блокування сім'явивідних протоків, надійний і простий метод чоловічої контрацепції.

Операція запобігає прохідність сперми приблизно через 20 еякуляцій після процедури. До моменту підтвердження успішно проведеної стерилізації за допомогою спермограми, необхідно використовувати традиційну контрацепцію.

Показаннями до вазектомії може бути тільки добровільне бажання чоловіка (сімейної пари) більше не мати дітей, наприклад, через соціальні або медичні причини.

У деяких випадках, коли у чоловіка діагностовано складні спадкові або хронічні психічні захворювання, стерилізація рекомендується медиками, але остаточне рішення приймає тільки пацієнт.

Оборотна вазектомія: гарантії відновлення

Хірургічна стерилізація найчастіше розглядається як незворотній процес, тому перед направленням на операцію з пацієнтом проводять свої консультації:

 • хірург;
 • психолог;
 • андролог та ін. фахівці.

Оборотна вазектомія – це операція, після якої протягом деякого часу можна повернути здатність до зачаття. Для цього з моменту стерилізації повинно пройти не більше 5 років.

Успішне возз'єднання сім'явивідних протоків спостерігається в 60% випадків, результат багато в чому залежить від якості першої операції, використовуваного устаткування і техніки, професіоналізму хірургів.

Через 10 років після вазектомії відновити фертильність вдається лише в 15-20% випадків. У чоловіків у віці 40 – 45 років стерилізація викликає атрофування яєчок і шансів на оборотність операції практично немає.

Операція з вазектомії

Вазектомію (чоловіча стерилізація) проводять двома методами – традиційним розрізом і пункційним проколом мошонки. Відгуки пацієнтів в обох випадках позитивні.

Процедура стерилізації відбувається так: під місцевою анестезією хірург робить 2 пошарових розсічення мошонки і оболонок яєчок, а потім перерізає сім'явивідні протоки.

Пункційний метод дозволяє уникнути травмування шкірного і м'язового шару мошонки, і значно знизити ймовірність утворення гематом після операції.

Підготовка до операції включає:

 1. лабораторні дослідження крові та сечі;
 2. здачу аналізів на СНІД, гепатит та сифіліс;
 3. огляд уролога;
 4. ЕКГ.

Наслідки чоловічий стерилізації

Як і будь-яке оперативне втручання, вазектомія може викликати ускладнення. Основний наслідок операції – стерильність (в більшості випадків, незворотна).

Фізичні ускладнення:

 • набряк мошонки і важкість у паху;
 • інфікування післяопераційного шва або місця проколу;
 • нагноєння ранки;
 • гематоми.

При набряках тканин застосовують холодний компрес і підтримуючий бандаж. Для попередження інфікування необхідно дотримуватися правил особистої гігієни, регулярно обробляти шви антисептичними мазями і місцевим антибіотиком.

Симптоми важких післяопераційних ускладнень:

 1. підвищення температури (від 38°C і вище);
 2. синці і сукровиця на перев'язувальному матеріалі;
 3. болючість мошонки через 15-20 днів.

Відгуки на вазектомію

Вазектомія – один з найбільш надійних способів чоловічої контрацепції. Операція займає мінімум часу і не вимагає госпіталізації.

Залежно від індивідуальної реакції організму на хірургічне втручання та наркоз, через 2-3 тижні після стерилізації пацієнт може відновити активне статеве життя.

Вазектомія не впливає на статеву функцію і чутливість, не знижує потяг до протилежної статі та не обмежує вироблення чоловічих гормонів.

Чоловіча стерилізація (вазектомія): ціна

Зробити вазектомію в Києві можна в декількох спеціалізованих клініках тільки на платній основі.

Ціна операції буде залежати від рівня обраної установи, професіоналізму та досвіду хірурга, якості медичного обслуговування.

У будь-якому випадку ціна операції з вазектомії складе не менше ніж 4000 гривень.

comments powered by HyperComments