Венеричні захворювання

Венеричні захворювання — хвороби, які передаються переважно статевим шляхом при незахищеному традиційному, орально-генітальному, анально-генітальному і анально-оральному сексуальному контакті.

Найбільш поширеними венеричними захворюваннями у чоловіків і жінок є гонорея, сифіліс, СНІД, ВІЛ, хламідіоз, уреаплазмоз, генітальний герпес, загострені кондиломи та ін.

Симптоми венеричних захворювань

Деякі венеричні захворювання мають яскраво виражену симптоматику, інші протікають в прихованій формі або мають слабкі симптоми. Серед загальних ознак венеричних захворювань:

  • наявність нехарактерних виділень із статевих шляхів;
  • сечовипускання стає прискореним, можливі помилкові позиви;
  • біль, свербіж і печіння під час випорожнення сечового міхура;
  • хворобливі відчуття під час статевих актів;
  • тягнучі болі і дискомфортні відчуття внизу живота, в боці і паху;
  • поява виразок і плям на слизових оболонках статевих органів.

Більшість венеричних захворювань мають досить довгий інкубаційний період, тому можуть деякий час ніяк не проявлятися. У разі, якщо ознаки хвороби не з'являються протягом кількох років, хворий стає переносником захворювання.

Лікування венеричних захворювань

Основна умова ефективного лікування венеричних захворювань — своєчасна і якісна діагностика. Для виявлення захворювань, що передаються статевим шляхом, доктор попросить зробити кілька лабораторних досліджень — аналізи крові та сечі, мазки із статевих шляхів, зіскрібки, ПЛР-діагностика і бакпосів. Тільки після отримання результатів аналізів та уточнення діагнозу можливе призначення адекватної схеми лікування венеричних захворювань.

Оскільки збудниками венеричних захворювань є патогенні, тобто чужі людському організму, мікроорганізми, терапія ЗПСШ складається переважно з антибактеріальних препаратів місцево та перорально, імуностимулюючих та загальнозміцнюючих засобів, а також препаратів, що нормалізують мікрофлору кишечника і піхви після прийому антибіотиків.

comments powered by HyperComments