Як передається хламідіоз

Основний шлях зараження хламідіозом — незахищений статевий контакт з особою, інфікованою цим вірусом. При цьому абсолютно неважливо, який вид сексуального акту відбувається — Chlamydia trachomatis, потрапивши на слизові оболонки, починає свій рух в організмі, вражаючи різні органи.

Це означає, що захворювання може передатися як при вагінальному, так і при анальному і оральному статевому контакті. Жінкам треба особливо замислитися над тим, як передається цей вірус, оскільки вони більш схильні до нього, ніж чоловіки.

Потрапивши в організм людини, вірус може рухатися в потоці лімфи (лімфогенним шляхом) і в потоці крові (гематогенним шляхом), викликаючи зміни різних органів і систем.

Хламідіоз, передача якого відбулася до людини тим чи іншим шляхом, може стати причиною різних захворювань:

  • кон'юнктивіту;
  • фарингіту;
  • пельвіоперитоніту;
  • проктиту;
  • холециститу.

І цей список далеко неповний.

Хламідіоз: як можна заразитися

Часто в людей виникає питання щодо побутового хламідіозу, тобто ймовірності інфікування вірусом через предмети особистої гігієни, натільну і постільну білизну.

Слід зазначити, що таким шляхом захворювання здатне передатися вкрай рідко. Однак не варто ризикувати і нехтувати правилами гігієни. Не користуйтеся чужими приладдями для бриття, зубною щіткою, а також не одягайте чужий купальник.

Задаючись питанням, як заражаються хламідіозом, не варто забувати про те, що існує таке поняття як кон'юнктивіт басейнів. Вода в чаші басейну може бути сповнена вірусів, що може викликати розвиток даного захворювання.

Вірус здатний жити 2 хвилини в киплячій воді, тому зараження може відбутися в сауні або лазні.

Проте такі варіанти зараження досить рідкісні. Хламідія не здатна жити поза межами людського тіла: для її життєдіяльності необхідно проникнути в клітину живого організму.

Відповідаючи на питання, як передається хламідіоз, слід зазначити ще два варіанти:

  • вертикальний, тобто від матері до дитини;
  • зараження через контакт з хворими тваринами.

Якщо жінка під час виношування плоду є носієм цього вірусу, виникає ризик інфікування дитини. Вкрай рідко і в особливо важких випадках протікання вагітності плід заражається хламідіозом під час внутрішньоутробного розвитку.

Зазвичай цей вірус передається новонародженому в процесі пологів.

Нерідко кішки є носіями цієї інфекції. Слід вчасно провести вакцинацію тварини. Якщо з'ясувалося, що хвороба вже є, потрібно забезпечити вихованцеві лікування з подальшим контролем.

Бережіть своє здоров'я!