🔥 Сайт продається Детальніше

Звуження крайньої плоті

Фімоз (звуження крайньої плоті) — стан, коли головка члена не оголюється. Дану патологію можуть викликати інфекції, тимчасові набряки або травми. Тільки вроджені особливості можуть спровокувати хронічну форму захворювання з рубцюванням тканин і баланопоститом.

Симптоми звуження крайньої плоті у чоловіків

Лікарі розрізняють 4 стадії фімозу:

  • Оголення голівки вимагає зусиль тільки при збудженні.
  • При ерекції голівка не відкривається, в стані спокою — насилу.
  • Головка повністю прихована у будь-яких обставинах, але побічних реакцій організму немає.
  • Звуження крайньої плоті стає причиною порушень сечовипускання: сеча збирається в складках шкіри, при гострій формі скупчення сечі призводить до утворення смегмолітів (каменів).

Звуження крайньої плоті у хлопчиків є абсолютно нормальним і фізіологічним: до періоду статевого дозрівання під дією гормонів крайня плоть стає більш еластичною.

Лікування звуження крайньої плоті

Медикаментозне лікування фімозу передбачає розтягнення крайньої плоті вручну з використанням мазей і кремів, що підвищують її еластичність. Процедуру необхідно проводити регулярно, чітко за приписом лікаря.

У деяких випадках звуження крайньої плоті у хлопчиків і чоловіків вимагає хірургічного втручання.

Операція проводиться під загальною анестезією, паралельно з видаленням тканин видаляються рубці. До повного загоєння швів статевий член буде чутливим до будь-якого роду подразників.

Пацієнту рекомендують утримуватися від ходьби, ерекції, призначається болезаспокійлива терапія та курс антибіотиків.

В якості профілактики фімозу необхідно дотримуватися правил особистої гігієни, а при перших симптомах — негайно звертатися до уролога.