Азооспермія

Це один з найбільш розповсюджених факторів чоловічого безпліддя. Такий діагноз ставиться, якщо в еякуляті не присутні сперматозоїди. Протікає переважно безсимптомно і виявляється при тривалих труднощах в зачатті. Основний метод діагностики — спермограма.

 Лікування азооспермії базується на зміні звичок і оздоровленні способу життя чоловіка.

Лікування азооспермії базується на зміні звичок і оздоровленні способу життя чоловіка.

Розрізняють два види азооспермії:

  1. Обструктивна, коли в яєчках виробляється достатня кількість сперматозоїдів, але через непрохідність сім'явивідних протоків вони не поступають в еякулят.
  2. Секреторна форма азооспермії спостерігається при дисфункції яєчок, коли сперматозоїди в них не утворюються.

Причини азооспермії різноманітні: генетична схильність, інфекційні захворювання, травми сім'явивідних шляхів і яєчок, гормональний дисбаланс, радіоактивне опромінення і хіміотерапія, зловживання алкогольними напоями, куріння, наркоманія, ретроградна еякуляція та ін.

Лікування азооспермії в першу чергу залежить від причин патології. Але можна виділити загальні методи терапії захворювання:

  • гормонотерапія;
  • антибактеріальна терапія;
  • оперативне втручання з відновлення прохідності сім'явивідних протоків.

Ті, хто вилікував азооспермію, кажуть, що для успіху в лікуванні обов'язкова корекція способу життя чоловіка — нормалізація раціону та режиму харчування, а також розпорядку робочого графіку та відпочинку.

За словами таких пацієнтів, прийом препаратів без змін способу життя результатів не дає.

comments powered by HyperComments