Гломерулонефрит

Запалення гломерул — природних фільтрів нирок, які виводять токсини і воду з організму, називається гломерулонефритом. Їх поразка означає порушення процесів фільтрації, а значить повільну інтоксикацію всього організму.

Часто цей стан виникає як ускладнення респіраторних вірусних інфекцій: ангіни, кору або вітряної віспи. Гострий гломерулонефрит може розвиватися в будь-якому віці, однак найчастіше захворювання діагностується серед дітей і пацієнтів до 40 років.

Розрізняють:

  • первинний (захворювання почалося безпосередньо в результаті ураження нирок);
  • вторинний гломерулонефрит (ураження сталося в результаті якого-небудь іншого захворювання).

Щодо клінічного перебігу виділяють гострий (тривалість декілька тижнів), підгострий (вимірюється в місяцях) і хронічний гломерулонефрит.

Симптоми хронічного гломерулонефриту

Дане захворювання не має яскраво виражених ознак, тому хворий може довго не знати про свій діагноз. Хвороба починається головним болем і загальною слабкістю, зниженням апетиту, ознобом. Може підвищуватися температура. Симптоматика гострого, підгострого і хронічного гломерулонефриту схожа. Серед характерних симптомів:

  1. Підвищений артеріальний тиск. При важкому перебігу може спостерігатися протягом декількох тижнів.
  2. Набряклість тіла. Зазвичай набряки з'являються на обличчі вранці і до вечора скорочуються.
  3. Поява крові в сечі: сеча стає темно-коричневою або навіть чорною.
  4. Олігурія — зменшення добового об'єму сечі.

Особливу увагу необхідно приділити стану роботи нирок після нещодавно перенесеної ангіни та інших захворювань, збудником яких є стрептокок.

Якщо спостерігаються будь-які вищезгадані симптоми, необхідно терміново звернутися до лікаря.

Особливості лікування гломерулонефриту

В даному випадку необхідно стаціонарне лікування.

Пацієнту необхідний суворий постільний режим, певна дієта, що виключає гостру і солону їжу.

Медикаментозна терапія складається з антибактеріальних (якщо захворювання спричинене стрептококовою інфекцією), імуностимулюючих та симптоматичних препаратів. Може знадобитися гемодіаліз і біопсія нирки.

При сприятливому перебігу і своєчасному лікуванні симптоми набряків і підвищеного тиску зникнуть, повне одужання настає через 2 місяці.

comments powered by HyperComments