Нефроптоз

Опущення нирки (нефроптоз) розцінюють як патологію, якщо є неприємні больові симптоми, що впливають на якість життя і працездатність людини.

До нефроптозу нирок більшою мірою схильні жінки, оскільки вони мають більш широкий таз і слабку черевну стінку. Найчастіше спостерігається правостороннє зміщення нирки.

Спровокувати дану патологію можуть такі чинники:

  • носіння тягарів;
  • стрімка втрата ваги;
  • травмування області попереку і живота;
  • пологи.

Симптоми захворювання залежать від ступеня нефроптозу нирок. Так, при 1 ступені виникають болі тільки в положенні стоячи, нирку можна промацати в області передньої стінки.

Коли нирка знаходиться в підребер'ї і нижче (2, 3 стадія), хворий починає відчувати різкі болі, схожі на симптоми гострого пієлонефриту.

Це часто супроводжується збоями в роботі травної системи: здуттям живота, відчуттям нудоти, блювотою, запорами та ін.

Лікування нефроптозу

При слабо виражених симптомах патологічного стану можливе консервативне лікування: фізичні вправи для зміцнення м'язів пресу, носіння спеціального ниркового бандажа. Якщо нефроптоз викликаний недостатньою вагою, призначається посилена дієта.

У складних випадках вдаються до нефропексії — оперативного втручання повернення і зміцнення нирки в ложі.

Для цього використовують м'язовий клапоть з поперекової м'язової тканини, за допомогою якого і відбувається фіксація нирки. Дана операція дозволяє ефективно впоратися з аномальним станом органу і зберегти його фізіологічну рухомість.

comments powered by HyperComments