🔥 Сайт продається Детальніше

Аденома простати

Дане захворювання відноситься до доброякісних видів новоутворень. Причини розвитку аденоми простати точно не відомі.

Сприятливими до розростання тканини цього органу факторами є хронічний простатит, гормональний дисбаланс, вікові зміни, погана екологічна ситуація, стреси, нераціональне харчування тощо.

Передміхурова залоза — секреторний орган, що охоплює сечовивідний канал (уретру), він утворює секрет, який входить до складу еякуляту, і відповідає за активність сперматозоїдів.

При аденомі простати уретра здавлюється, що ускладнює відтік сечі і призводить до сексуальних розладів, а також сприяє розвитку інших захворювань органів малого тазу.

Симптоми аденоми простати

На початковому етапі розвитку захворювання симптоми можуть бути незначними:

  1. для сечовипускання потрібно задіяти м'язи черевного пресу;
  2. сам процес сечовипускання стає більш тривалим через слабкий і переривчастий струмінь.

Якщо випустити дані ознаки з поля зору, запалення простати продовжить розвиватися, з'являться застої сечі і виникнуть більш яскраві симптоми захворювання:

  • часті і помилкові позиви до сечовипускання, у тому числі в нічний час;
  • нетримання і постійне підтікання сечі;
  • дискомфорт під час еякуляції;
  • біль, затримка або відсутність сечовипускання;
  • домішки крові в сечі.

При перших ознаках і підозрах на аденому слід не зволікаючи звернутися до фахівця.

Для підтвердження діагнозу аденоми простати пацієнту призначається ряд лабораторних досліджень, серед яких:

Існує кілька методів лікування аденоми простати — консервативний та оперативний. Медикаментозна терапія ефективна тільки на самих ранніх стадіях захворювання, поки не почався процес застою сечі. Препарати призначаються з урахуванням причини виникнення аденоми простати, підбираються індивідуально, спираючись на результати досліджень.

Операції з видалення аденоми простати

Оперативне лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози допомагає поліпшити якість життя чоловіка. Сучасна медицина пропонує декілька типів операцій з видалення тканини простати, що розрослася:

  1. Відкрита простатектомія — найбільш поширений вид операцій для лікування аденоми простати, показаннями до якої є маса новоутворення не більше 40 г., а кількісне число залишкової сечі — не більш 150 мл.
  2. Трансуретральна резекція — при показаннях в 60 г. маси органу і 150 мл. залишкової сечі. Проводиться без розрізів через уретру, тому вважається малоінвазивним і якісним методом боротьби з аденомою простати.
  3. Лазерна деструкція і абляція — метод оперативного лікування аденоми простати, який має найменше число протипоказань і ризик можливих крововтрат, тому актуальний для чоловіків молодого віку, коли необхідно зберегти репродуктивну і сексуальну функцію.

Обов'язково проходите огляд у уролога не рідше 2 разів на рік.