Контагіозний молюск

Контагіозний молюск — шкірне вірусне захворювання, зовні представляє собою середні за розміром прищики. При лабораторному дослідженні таких новоутворень під мікроскопом можна побачити специфічні тільця, що мають округлу форму і звані молюсками.

Збудником контагіозного молюска є вірус, що відноситься до сімейства поксвірусів. Патологія розвивається у людей з ослабленою імунною системою, їм однаково страждають дорослі і діти. Найбільш часто контагіозний молюск зустрічається у ВІЛ-інфікованих.

Зараження вірусом контагіозного молюска відбувається при безпосередньому шкірному контакті з інфікованою людиною. Найчастіше захворювання передається під час незахищеного статевого контакту.

Симптомами контагіозний молюска є шкірні висипання. Прищі мають невелику ямку в центрі, якщо на неї натиснути, відбувається виділення кашки білого кольору.

У дітей уражаються переважно відкриті частини тіла, у дорослих — область промежини, у ВІЛ-інфікованих прищики (папули) локалізуються на обличчі.

При виявленні подібних симптомів радимо звернутися до висококваліфікованого лікаря, оскільки контагіозний молюск можна сплутати з іншими шкірними захворюваннями, що вимагають інакшого медичного втручання.

Для діагностування хвороби лікарю зазвичай достатньо зовнішніх ознак — вигляду висипки. Для уточнення діагнозу лікар може запропонувати зробити біопсію уражених ділянок шкіри.

Оскільки дане захворювання найчастіше зустрічається у ВІЛ-позитивних пацієнтів, то перш за все необхідно зробити аналіз крові на ВІЛ та СНІД.

Лікування контагіозного молюска

Якщо причиною висипань не є ВІЛ-інфекція, то папули зникнуть самостійно.

Однак самозагоювання займає досить довгий період часу — від 2 місяців до 2 років. Тому найчастіше вдаються до оперативного місцевого лікування, тобто видалення елементів контагіозних молюсків.

Для того щоб видалити папули, використовують рідкий азот, високі температури, а також січуть їх хірургічним шляхом. Щоб закріпити ефект терапії, фахівець призначає імуномодулюючі і загальнозміцнюючі препарати.

comments powered by HyperComments