Молочниця у чоловіків

За статистикою, кандидоз у чоловіків діагностується у кожного 3 пацієнта, що прийшов на обстеження до уролога.

Сильна половина рідко звертається до лікаря, вважаючи за краще перечекати неприємні симптоми молочниці. Це призводить до переходу захворювання в хронічну форму, що негативно впливає на здоров'я сечостатевої системи чоловіка.

Причини молочниці у чоловіків різноманітні:

 • гормональна перебудова організму;
 • тривалий прийом антибіотиків або порушення їх дозування;
 • сильний стрес;
 • порушення роботи органів внутрішньої секреції;
 • інтоксикація організму;
 • дисбактеріоз;
 • хімічні і механічні травми.
Необхідно лікувати кандидоз у чоловіків з появою найперших симптомів.

Молочниця у чоловіків: симптоми

Генітальний кандидоз викликають гриби Candida. Вони входять в нормальну мікрофлору людини і не представляють небезпеки, якщо імунітет сильний.

До запалення призводить не сама наявність цих мікроорганізмів, а їх підвищене розмноження, спровоковане рядом причин. Ознаки кандидозу у чоловіків з'являються після зниження імунітету. Також гриби Candida можуть передаватися статевим шляхом.

Залежно від того, чи перебував збудник в організмі або був занесений при незахищеному сексі, молочницю у чоловіків ділять на екзогенну та ендогенну.

Поверхневий кандидоз у чоловіків, або баланіт, має локалізацію на статевому члені і протікає в трьох формах:

 • яскраво-червоні плями і пухирці;
 • плівочки;
 • ураження виразками (ерозія).

Ерозія супроводжується лускатими утвореннями, вогнищами гіперемії (набуханням кровоносних судин) і дуже швидко поширюється на пахові складки і область стегон, рідше — на шкіру мошонки.

Ознаки молочниці у чоловіків більш пізньої стадії захворювання:

 • гіперемія головки статевого члена і вінцевої борозни;
 • набряклість;
 • поява інфільтратів.

Ділянки з ерозією покриваються молочним нальотом, крайня плоть стає нееластичною, можуть з'явитися тріщини. Пацієнт відчуває печіння і свербіж у паху.

Симптоми кандидозу у чоловіків при хронічному баланопоститі (запаленні головки члена і крайньої плоті) призводить до рубцювання тріщин і фімозу.

Небезпека фімозу, захворювання при якому крайня плоть звужується і не дозволяє оголити голівку:

 1. Погіршення загального стану організму внаслідок інтоксикації. Підвищується температура, збільшуються лімфатичні вузли.
 2. Голівка члена знаходиться в здавленому стані, а під час примусового розкриття може сильно травмуватися.

Нерідко молочниця у чоловіків, симптоми якої схожі з симптомами інших венеричних захворювань, вимагає розгорнутої і повної діагностики всієї сечостатевої системи. Первинний посів грибів Candida — це лише початок обстеження: коли симптоми кандидозу у чоловіків вже проявилися, важливо виявити кількість патогенних грибків.

Лікування кандидозу у чоловіків

Лікування молочниці у чоловіків починається з застосування місцевих препаратів від кандидозу. Креми, гелі, розчини потрібно наносити не менше двох разів на добу курсом від 1 тижня. Необхідний протигрибковий засіб призначає лікар, він же визначає частоту терапії та її тривалість.

Якщо пацієнт не звернувся за медичною допомогою вчасно і захворювання набуло хронічного характеру, лікування кандидозу у чоловіків вимагає серйозного медикаментозного втручання і відновної терапії.

Поради щодо профілактики молочниці

Наскільки незначною не видалася б молочниця у чоловіків, вилікувати її можна тільки при дотриманні суворих правил здорового способу життя.

По-перше, слід відмовитися від алкоголю і сигарет — як мінімум, до моменту повного одужання, а при частих рецидивах — назавжди.

По-друге, для успішної профілактики молочниці знадобиться певна дієта. У грибка Candida є «улюблені» продукти, їх прийом тільки спровокує подальший розвиток хвороби.

Мова йде про:

 • солодкі мучні вироби;
 • консервовані овочі;
 • тютюн (у будь-якому вигляді).

Таким чином, лікування молочниці у чоловіків — це комплекс заходів, які мають проводитися під керівництвом досвідченого уролога.

Довіряйте своє здоров'я тільки професіоналам!

comments powered by HyperComments