Трихомоніаз

Трихомоніаз — венеричне захворювання, збудником якого є бактерія трихомонада. Це одне з найбільш поширених ІПСШ, яке, тим не менш, часто залишається без уваги пацієнтів і лікарів.

До того ж це одне з небагатьох захворювань, яке передається не тільки статевим шляхом, зараження ним можливе й в побуті. Трихомоніаз вражає вагінальну порожнину у жінок, уретру і передміхурову залозу у чоловіків.

Симптоми трихомоніазу

Дане захворювання дуже часто протікає без яскраво виражених ознак. У жінок це можуть бути:

  • сверблячі відчуття в геніталіях;
  • характерні жовті або зелені пінисті вагінальні виділення;
  • почервоніння і набряк статевих губ;
  • біль під час сексу і процесу сечовипускання.

У чоловіків трихомоніаз має такі ознаки:

При перших проявах симптомів трихомоніазу необхідно звернутися до лікаря за уточненням діагнозу. Аналіз мазка і ПЛР — перший етап діагностики та лікування.

Як проходить лікування трихомоніазу?

Терапія трихомоніазу проводиться за тією ж схемою, що і лікування інших захворювань, які передаються статевим шляхом. Обов'язковим є призначення курсу антибактеріальної терапії.

При хронічній формі трихомоніазу, комбінованому і більш тривалому протіканні необхідні:

  1. прийом імуностимулюючих засобів;
  2. прийом препаратів, що нормалізують мікрофлору кишечника після прийому антибіотиків;
  3. фізіотерапевтичні процедури.

Також ефективне місцеве лікування (інстиляції в уретру антисептичних засобів або піхви, піхвові свічки, лікувальні тампони).

Запізніла терапія трихомоніазу загрожує розвитком хронічної форми, ускладненнями у вигляді простатиту у чоловіків і патологій вагітності у жінок.

Профілактикою трихомоніазу є моногамне статеве життя з партнером, якому можна довіряти, використання бар'єрних методів контрацепції.

Після незахищеного статевого акту знизити ризик зараження допоможуть наступні заходи: не пізніше 2 годин після сексу необхідно помочитися і зробити інстиляцію спеціальним антибактеріальним розчином в уретру або піхву.

comments powered by HyperComments