🔥 Сайт продається Детальніше

ВПЛ

ВПЛ (вірус папіломи людини) — поняття, що об'єднує понад 130 різних типів вірусів, які відносяться до групи вірусів, що передаються статевим шляхом. Також інфікування можливе при близькому і тривалому побутовому контакті з інфікованою людиною.

Вірус папіломи людини може проявлятись у вигляді бородавок на різних частинах тіла, а також гострокінцевих кондилом на зовнішніх статевих органах.

ВПЛ однаково зустрічається у чоловіків і жінок, частіше у людей молодого віку. Він може жити в організмі людини роками і не проявляти себе, поки не відбудеться порушення роботи імунітету.

Типи вірусу папіломи людини

Розрізняють два типи вірусу папіломи людини:

  • високоонкогенні (найбільший інтерес викликають 16, 18) — можуть призвести до злоякісних новоутворень;
  • низькоонкогенні — характерні для гострих кондилом, дисплазії.

Найбільш небезпечними є 16 і 18 типи ВПЛ, коли їх прояв — кондиломи виявляються на шийці матки у жінок і головці статевого члена у чоловіків. Вони підвищують ризик розвитку раку. Локалізація ВПЛ на інших частинах тіла — лише косметичний дефект.

Основні симптоми вірусу папіломи людини — утворення тілесного кольору, кондиломи і бородавки, що з'явилися в результаті аномального ділення епітеліальних клітин під дією ВПЛ в їх ДНК.

Вони можуть бути одиничними або поширюватися на всю поверхню зовнішніх статевих органів, в області промежини і анального отвору (при гострих кондиломах).

Хвороба значно легше піддається лікуванню на ранніх етапах, тому при виявленні перших новоутворень на шкірі обов'язково зверніться до лікаря.

Аналізи на виявлення вірусу папіломи

Існує кілька методик діагностики ВПЛ:

  • стандартний дерматологічний, урологічний та гінекологічний огляд, вид обстеження залежить від локалізації утворень;
  • аналіз під кольпоскопом;
  • мікроскопічне дослідження новоутворень;
  • лабораторна ДНК-діагностика;
  • ПЛР-діагностика аномальних клітин.

Найбільш ефективною і достовірною сьогодні є саме ПЛР-діагностика. При отриманні позитивних результатів аналізів (особливо високоонкогенних 16 і 18) доктор запропонує індивідуальну схему терапії і попросить провести обстеження сексуального партнера.

Лікування ВПЛ

Лікування вірусу папіломи людини залежить від симптоматичної та клінічної картини захворювання.

Якщо прояви вірусу — дрібні бородавки, які не представляють небезпеки, можлива тільки імуностимулююча терапія, що сприяє придушенню вірусу імунною системою людини.

Гострокінцеві кондиломи — утворення на статевих органах — вимагають негайного видалення.

Схема корекції захворювання складається з 2 етапів:

  1. Медикаментозне лікування, яке включає в себе прийом імуностимулюючих, загальнозміцнюючих і противірусних препаратів.
  2. Оперативне втручання: видалення новоутворення за допомогою рідкого азоту, впливу струмом або високих температур.