🔥 Сайт продається Детальніше

Молочниця на члені

Грибкове генітальне ураження, або молочниця статевого члена — поширене захворювання. Його викликає розмноження грибка Candida, спровоковане цілим рядом факторів.

Інкубаційний період кандидозу може тривати до 20 днів. При легкому перебігу, молочниця на голівці члена має поверхневу форму і характеризується:

  • почервонінням;
  • незначним набряком;
  • дискомфортом при сечовипусканні;
  • густими слизовими виділеннями;
  • скупченням творожнистих утворень під крайньою плоттю.

Захворювання легко діагностується при огляді дерматологом і лікується зовнішньо: мазями, гелями і кремами з вмістом клотримазолу, нізоралу або міконазолу. Щоб придушити поширення молочниці, статевий член обробляють 2 рази в день не менше тижня. Іноді пацієнту потрібний прийом протигрибкових препаратів у вигляді таблеток.

Якщо молочниця на члені має вид ерозії, пухирців або червоних плям, значить, момент легкої стадії упущений і призначене лікування буде більш тривалим.

Хронічна молочниця на голівці статевого члена поширюється на сусідні ділянки тіла — шкіру мошонки, пахові складки і навіть стегна. Молочниця на члені не так небезпечна, як її подальші ускладнення у вигляді кандидозного уретриту, везикуліту або простатиту.

Молочниця у чоловіків на члені — досить тривожний симптом. Грибок рідко приживається на статевих органах сильної половини, так як постійно вимивається сечею. Якщо зараження відбулося, причиною могли стати:

  • зниження імунітету;
  • наявність ЗПСШ;
  • інфікування під час статевого акту.
Лікування кандидозу на статевому члені має вестися спільно з партнером, оскільки повторні контакти викликатимуть рецидиви навіть після повного курсу терапії.

Під час лікування необхідно дотримуватись дієти: категорично заборонені солодкі, солоні та гострі страви, алкоголь.

Пацієнтам слід утриматися від статевого життя і намагатися максимально активізувати імунітет: частими прогулянками на свіжому повітрі, вітамінними комплексами, правильним харчуванням.