Операції на нирках

Показаннями до проведення операції на нирках є аномалії розвитку даного органу, в тому числі і вроджені, наявність кіст і пухлин, конкрементів, сторонніх тіл, гострий пієлонефрит, нефрит, опущення нирки і ниркова недостатність.

Види операцій на нирках

Ендоскопічні операції проводяться за допомогою спеціального хірургічного приладу з оптичним пристроєм, який вводиться через міні-розрізи в черевній або поперековій області. Виконується під загальним наркозом. Така операція використовується найчастіше для видалення каменів у нирках, невеликих новоутворень доброякісного і злоякісного характеру.

Відкриті операції на нирках складаються в почерговому розтині тканин (шкіри, підшкірно-жирового шару, м'язів) і наступних прямих хірургічних маніпуляціях на органі.

Для оперативного лікування сечокам'яної хвороби і вилучення чужорідних тіл, які можуть потрапити в орган у результаті вогнепального поранення, використовують нефротомію — операцію на нирках, яка полягає в розтині паренхіми для видалення каменів та ін.

Лікування кістозних утворень на нирках найчастіше виконується малоінвазивними оперативними методами — пункцією і пункційним дренуванням. Така операція на нирці проводиться під контролем ультразвуку для забезпечення гарної видимості маніпуляції. В області ураженої нирки робиться прокол, через який вводиться в кісту спеціальна пункційна голка, що видаляє вміст кісти. Дане хірургічне втручання можливо тільки при невеликих розмірах кіст.

Великі кісти видаляються таким же чином, але додатково виконують дренування порожнини кісти для зниження можливості розвитку ускладнень після черезшкірної пункційної операції на нирці.

При наявності гострих запальних процесів у нирці (пієлонефриті, нефриті), а також при нирковій недостатності виконують операцію зі звільнення нирки від фіброзної капсули, яка є причиною підвищеного внутрішньониркового тиску і порушення процесів кровообігу в органі. Патології, пов'язані з нефізіологічним опущення нирки (нефроптоз), лікуються також за допомогою операцій — нефропексії (фіксації органу в природному положенні). Хірургічна маніпуляція може виконуватися відкритим і ендоскопічним способом.