Операції на сечовому міхурі

Операції на сечовому міхурі необхідні при закритих травмах органу, гострій затримці сечі, наявності новоутворень доброякісного або злоякісного характеру, поліпів, а також при інших захворюваннях, що не піддаються медикаментозному лікуванню.

Види операцій на сечовому міхурі

Хірургічні втручання розрізняють залежно від різновидів доступу до сечового міхура:

  • Відкриті операції на сечовому міхурі виконуються через невеликий розріз на передній черевній стінці.
  • Ендоскопічні операції — малоінвазивне оперативне втручання, здійснюються за допомогою спеціального апарату — уретроту, цистоскопу або резектоскопу — через сечівник (або піхву у жінок).

Сучасні методики операцій на сечовому міхурі

ТУР (трансуретральна резекція) знаходить сьогодні все більше популярності завдяки очевидним перевагам: малій інвазивності і травматичності, незначній крововтраті, низькому ризику інфікування та виникнення ускладнень, більш легким і менш тривалим, порівняно з відкритими операціями, реабілітаційним періодом.

Розрізняють декілька способів ТУР — лазерний, електрокоагуляціонний, фотодинамічний та хірургічний. Вибір залежить від виду захворювання. Операції на сечовому міхурі методом ТУР використовуються для видалення поліпів, пухлин доброякісного і злоякісного характеру, свищів і дивертикул, конкрементів при сечокам'яній хворобі і багатьох інших захворювань.

Також даним методом виконують пластику з відновлення сечового міхура. Така операція призначається при дуже маленькому розмірі органу, викликаному різними захворюваннями або вродженою патологією, а також після видалення органу.

Показаннями до операції з видалення сечового міхура — цистектомії — найчастіше є онкологічні захворювання. У чоловіків при цистектомії видаляються також передміхурова залоза і насінні бульбашки, у жінок — яєчники і фаллопієві труби.