Баланопостит

Баланопостит — захворювання запального характеру в чоловіків, яке вражає головку статевого члена і внутрішній листок крайньої плоті.

При лікуванні баланопоститу в першу чергу необхідно враховувати природу його виникнення. Причинами запалення можуть бути:

  • різні бактерії (стрептококи, гарднерели тощо);
  • грибки (кандидозний баланопостит);
  • недотримання правил особистої гігієни;
  • недостатня еластичність крайньої плоті.

Симптоми захворювання досить яскраві. Спочатку у чоловіка виникає почервоніння голівки пеніса, набрякає крайня плоть, на ній з'являються різного роду ушкодження: виразки, тріщини та ін.

Може утворитися наліт, його характер змінюється в залежності від збудника захворювання. Так, при кандидозному баланопоститі під крайньою плоттю виникають рясні творожні виділення, при гарднерельному — наліт буде мати рибний запах.

Виразкові утворення при баланопоститі спершу можна сплутати із симптомами первинного сифілісу. Тому перед лікуванням даного запального захворювання здають аналізи крові на сифіліс.

Баланопостит може протікати і без виділень і почервонінь, але супроводжуватися болем і сильним свербінням. Іноді навіть на ранніх стадіях захворювання виникають ускладнення у вигляді парафімозу — обмеження голівки пеніса набряклою крайньою плоттю. Воно вимагає оперативної медичної допомоги, тому що загрожує відмиранням тканини.

Як лікувати баланопостит?

На ранніх стадіях баланопоститу досить просто проводити часте і ретельне промивання головки пеніса з милом, додаючи бактерицидні препарати (перманганат калію, перекис водню тощо).

У більш складних випадках проводиться комплексне лікування баланопоститу.

Для терапії захворювання використовують:

  • місцеві засоби — креми, мазі;
  • антибактеріальні препарати в таблетках або ін'єкціях.

Для лікування кандидозного баланопоститу ефективні креми, мазі та спреї з протигрибковою дією, вони наносяться безпосередньо на місця ураження. Іноді достатньо місцевої терапії, але якщо розвиток захворювання триває, необхідний прийом антибіотиків.