Гарднерельоз

Гарднерела — це основний провокатор вагінального дисбактеріозу піхви. Незважаючи на те, що це захворювання передається переважно статевим шляхом, воно не є венеричною хворобою, оскільки невелика кількість гарднерел завжди присутня в природній мікрофлорі жіночої піхви.

За певних обставин вони починають активно розмножуватися, що є причиною діагнозу гарднерельоз.

Факторами до зростання їх кількості є:

  1. зниження бар'єрних функцій організму;
  2. часта зміна статевих партнерів;
  3. використання антисептичних вагінальних засобів (у тому числі і сперміцидних контрацептивів і засобів для інтимної гігієни, гелів для душу, мила та ін.);
  4. тривале лікування антибактеріальними препаратами;
  5. період вагітності і лактації, коли імунітет перебуває в пригніченому стані.

Незважаючи на те, що гарднерела — бактерія, яка може жити і розмножуватися тільки в жіночому організмі, гарднерельоз зустрічається не тільки у жінок, але й у чоловіків: останні є переносниками збудника.

Симптоми гарднерельозу

Ознаки бактеріального вагінозу дуже схожі з клінічною картиною інших захворювань, пов'язаних із бактеріальними змінами в піхві (молочниця та ін.). Симптоми захворювання зазвичай такі:

  • рясні білі, прозорі і жовті виділення зі статевих шляхів;
  • виділення мають нехарактерний, неприємний рибний запах.

При перших підозрах на вагінальний дисбактеріоз необхідно терміново звернутися за медичною допомогою, оскільки діагностувати захворювання, спираючись тільки на симптоматичну картину, неможливо.

Як діагностувати і вилікувати гарднерельоз?

Для уточнення діагнозу лікар порекомендує зробити тест на визначення Ph піхви і ПЛР-діагностику, це звузить спектр можливих захворювань за даними симптомами.

Для того, щоб поставити діагноз «гарднерельоз», необхідно ще й визначити кількість провокуючих бактерій, для чого проводиться бакпосів.

Лікування вагінального дисбактеріозу комплексне. На відміну від інших захворювань, що передаються статевим шляхом, воно спрямоване на корекцію імунного статусу пацієнта і терапію захворювання, що спровокувало розмноження гарднерел. Якщо має місце запалення, застосовується місцеве лікування.

comments powered by HyperComments